2 Farklı İlan ile İŞKUR Üzerinden Katip Alımı Yapılacak! Lise Mezunu!

0
29
views
Son güncelleme

Türkiye İş Müesseseyi üzerinden söylenen kamu ile özel şirketlere personel istihdamları tüm süratiyle devam ediyor. Buna göre Türkiye Noterler Birliğine bağlı olarak vazifelerini sürdüren ülke genelindeki Noterlere Ofis personeli ile katip alımları yapılacak. İki değişik duyuruda müracaat eğitim koşulları ve öteki koşullar belirli oldu.

LİSE MEZUNU KATİP ALIMI;

Genel ofis memuru noter katibi iş ilalarından bir tanesi Gaziantep şehrinde öteki ise Samsun şehrine olacak. 5409902 numaralı duyuruya göre Gaziantep 12. Noterinde katip olarak yetiştirilmek üzere daha evvel 10 parmak eğitimi almış olanlar arasından personel istihdamı yapılacak. Öteki müracaat koşulları şu biçimde; En az lise mezunu olmak, askerliğini bitirmiş olmak üst yaş hududunda en fazla 25 yaşında olmak ve Devlet Memurları Yasanın 48. maddesindeki genel koşulları taşımak zorunlu olacak. Erkek adayların istihdam edileceği alımlarda maaş hakları da belirli oldu Buna göre minimum ücret seviyesinde maaş hakları olacak.

TECRÜBE ŞARTSIZ ÖNLİSANS MEZUNU;

Samsun Tekkeköy 2. Noter müessesesine alınacak personellerde işbaşı eğitim programları kapsamında istihdam edilecek. Buna göre bay ya da kadın adaylar bu bültenlere müracaat yapabilirler. Yaş koşullarında 20 ile 25 yaş aralığında olmak, bilmeye sarih, eğitim koşullarında en az ön lisans mezunu olmak zorunlu olacak. Ofis memuru alımı için söylenen duyuru numarası ise; 5393774 olarak arama yaparak duyuruya erişebilinecek.

2020 senesinde noterler vasıta alım satımlarında zorunlu olan harekâtları yapabiliyorlar. Ülke genelinde nöbetçi noter uygulaması getirildi. Buna göre Noterler Birliği fotoğrafı internet sitesi üzerinde söylenen nöbet listesine göre hafta sonlarında fotoğrafı tatillerde nöbetçi noterler harekât yapabilecekler.

Öteki yandan noter katipleri bağlı bulundukları Noter ile Başkatip amirliğinde vazifelerini sürdürürler. Noterlik idaremeliklerinde ve mevzuatlarında söylenen harekâtları, vekalet, vasıta satım harekâtları, uyarılar gibi fotoğrafı işleri yürütürler. Öteki bültenleri işin olsa sitemiz üzerinden aktarmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here