20 Bin Ek Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?

tarafından
62
20 Bin Ek Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Ulusal Eğitim Bakanlığının 2020 senesinde 20 bin öğretmen ataması yapması bekleniyordu fakat Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan fotoğrafı bülten sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan onayın geldiğini ve ekonomide ki iyi büyümelerin ardından 2020 senesinde ek 20 bin öğretmen tayinmesinin daha yapılacağına dikkat çekildi. Buna göre Ulusal Eğitim Bakanlığı bu yıl 40 bin öğretmen tayinmesi yapacak olup 20 bin karakter atama neticelerinde sona gelindi. Röportaj neticeleri söylendi itiraz süreçleri sürüyor ve bu süreçler de bitirildikten sonra 18 Mart tarihinde atama neticeleri netleşecek. Müzakereden düşük puan alanlar ya da ziyarete girmeyi çok az bir puan ile kaybedenler şimdi gözlerini ek 20 bin öğretmen tayinmesine çevirdi. Peki 20 bin öğretmen tayinmesi ne zaman yapılacak? KPSS’den evvel mi yapılır sonra mı yapılır.

Tarih Henüz Kesinleşmedi

Ulusal Eğitim Bakanlığından fotoğrafı bir bülten gelmediği için şuan için öğretmen tayinmelerinin hangi tarihte yapılacağı net olarak öğrenilmemektedir. Fakat 18 Mart tarihinde öğretmen tayinmelerini sonuçlandıktan sonra soymaların her an yapılabilmesi bekleniyor. Adayların ne çok tartıştığı nokta ise soymaların KPSS’den evvel mi sonra mı olması gerektiğidir.

Atamalar KPSS Öncesi mi Sonrası Mı?

Surat binlerce hoca adayının son günlerdeki en ehemmiyetli mevzularından bir tanesi kuşkusuz ki budur. Şayet öğretmen tayinmeleri KPSS’den evvel yapılırsa daha önceki mezunlar müracaat yapacak fakat sonra yapılırsa hem daha önceki mezunlar hemde yeni mezunlar müracaat etecek ancak puanlar yeniden yüksek kapatacaktır. Peki sizce öğretmen tayinmesi ne zaman yapılmalıdır?