2020 KPSS A Grubu Alan Balakası Mevzuları ve Sual Dağılımı ÖSYM

tarafından
66
2020 KPSS A Grubu Alan Balakası Mevzuları ve Sual Dağılımı ÖSYM

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanan KPSS A grubu sınavı nedir? 2020 KPSS A grubu sınavına kimler girebilir? 2020 KPSS A Grubu seansları nelerdir? 2020 KPSS A grubu sınav konuları nelerdir? Soru dağılımı nasıldır? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

KPSS A Grubu Sınavı Nedir? KPSS A Grubu Sınavına Kimler Girmelidir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’nin A Grubu kısmı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından, üniversitelerin İktisadi ve İdaresel Bilimler Fakülteleri ile buna denk sayılan fakültelerinden mezun olan adaylar ile İstatistik, Aktüerya gibi A Grubu işlere başvuru hakkı tanınmış olan adaylar için asıllaştırılan sınavdır. Bu sınavda adaylara üniversiteden mezun oldukları alanların müfredatında yer alan alan bilgisi konularından sorular yöneltilmektedir.

2020 KPSS A Grubu sınavına katılacak olan adayların elbette değişik tüm Lisans mezunu kamu personeli adayları gibi 2020 KPSS Lisans seansına da katılmaları gerekmektedir. Aksi halde adaylar alan bilgisi testlerinden netler elde etseler dahi KPSS A grubu puan türleri hesaplanamayacaktır. Bu surattan adayların 2020 KPSS Lisans seanslarına da başvuru etmeleri ve katılmaları gerekmektedir.

2020 KPSS A Grubu seanslarına katılacak olan adayların hesaplanacak olan KPSS puan türlerini detaylı bir şekilde altta manipülasyonuna yer verdiğimiz çalışmamızı inceleyebilirsiniz;

KPSS A Grubu sınavı B grubu kadrolara ceddilmek isteyen adayların katılması gereken seanslardan farklı olarak tıpkı KPSS Öğretmenlik seansları gibi her yıl yapılmaktadır. Adayların KPSS A Grubu seanslarından alacakları puanlar iki sene geçerliliğini korumaktadır.