2020 KPSS Sağlık Bakanlığı Tercih Sonuçları Açıklandı!

tarafından
60
2020 KPSS Sağlık Bakanlığı Tercih Sonuçları Açıklandı!

Türkiye’de en çok kamu personeli alımı reelleştiren Sağlık Bakanlığı bir kere daha kontratlı personel alımı yapacak. 657 rakamlı Devlet Memurları Yasanın 4/B maddesi kapsamında istihdam edilecek kontratlı personellerin yerleştirileceği ÖSYM tarafından paylaşıldı. KPSS seçim operasyonları 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasına reelleştirildi. Şimdiyse gözler seçim neticelerinin söyleneceği tarihlere çevrildi. Binlerce şahıs “KPSS Sağlık Bakanlığı seçim neticeleri ne zaman söylenecek?” sualini soruyor.

2020 KPSS Seçim Neticeleri Söylendi Mı?

Milyonlarca talebenin girdiği Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS neticeleri söylendi. Adaylar daha sonra seçim harekâtlarını bitirdi. Ancak seçim neticeleri söylenmedi. ÖSYM tarafından yapılan söylemede KPSS seçim neticelerinin ne zaman söyleneceği meçhullüğünü koruyor.

KPSS 2020/4 Sağlık Bakanlığı yerleştirme neticeleri söylendi.Adaylar ÖSYM’nin fotoğrafı sitesi üzerinden TC kimlik numaraları ve parolaları ile denetleme yapabilecek.

https://sonuc.osym.gov.tr

Yerleştirme Nasıl Yapılacak?

Yerleştirme operasyonlarının nasıl yapılacağı en alaka çekici mevzular arasında. Aynı puanı alan adaylar arasında mezuniyet tarihi daha evvel olana veya bu tarihler aynı olan bireylere yaşı büyük olanlara öncelik verilir.

ÖSYM, imtihana girilen eğitim seviyeyi, cinsiyet, mezun olunan program, kontratlı pozisyon için aranan koşullar gibi adayların bilgileri arasındaki meblağlılığı hakimiyet edilir. Bunabağlı olarak meblağsızlık fark edilirse seçimler iptal olur.

Adayların ÖSYM kayıtlarında verdiği bilgiler dikkate alınır. Bu bilgilerde meblağsızlık, asıl dışı husus varsa yerleştirmesi yapılan adayların soymaları iptal edilir veya atama yapılmaz. Adayların hak arz etmesi mevzubahisi olamaz.

Yerleştirme sırasında adayların puanlarına ve seçim sıralarına bakılır. Buna bağlı olarak kontratlı pozisyonlarına yerleştirmeleri bitirilir. Daha sonra yüksek puana sahip adaylar yerleşir ve ilk seçimlerine ceddilemeyenler daha alt tercihlerini ceddilir.

Yerleştirme Neticeleri Nasıl Duyurulacak?

Yerleştirme neticeleri kimlik numaraları ve parolaları aracılığı ile ÖSYM’nin internet sitesini bilinebilir. Adaylara bunun dışında posta ya da mail sevk edilmez. Elektronik etraf üzerinden harekâtlar yapılır. Adaylar doğrudan yerleştirildikleri müesseselere müracaat etecekler, soyulmak için hangi evraklara lüzum dinlediklerinde ve bu evrakların hangi tarihte nereye teslim edileceği ise Sağlık Bakanlığı İdare Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden sorgulanabilir.

Kontratlı Pozisyonlara Nasıl Atanılır?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yerleştirme operasyonları bitirilen adayalrın soymaları Sağlık Bakanlığı tarafından yapılır. Yerleştirildikleri halde atama için koşulları taşımayan veya lüzumlu evrakları verilen müddette müesseseye vermeyen adayların soymaları yapılmaz.