2020 Memur Maaşları Ne Zaman, Hangi Gün Yatar? Saat Kaçta Yatar?

tarafından
63
2020 Memur Maaşları Ne Zaman, Hangi Gün Yatar? Saat Kaçta Yatar?

Türkiye’nin 81 şehrinde değişik müesseselerde değişik misyonlarda değişik kadrolarda çalışan binlerce devlet memuru bulunmaktadır. Bu şahısları eşleri, çocukları ve aileleriyle düşününce memurlarla alakalı her mevzu milyonlarca şahsı ilgilendirmektedir. Özellikle de memur maaşlarının ne zaman ödeneceği, hangi gün hesaplara yatırıldığı, saat kaçta ödendiği merak edilir. En çok da eli paraya sıkışanlar bu suallere yanıt arar. Peki 2020 Memur Maaşları Ne Zaman, Hangi Gün Uyur? Saat Kaçta Uyur?

Memur Nedir? Kimdir?

Devlet bünyesinde vazife yapan, kamu vazifeyi icra eden personellere memur denir. Kamu hizmeti yapan, yönetimsel sisteme bağlı olan memurlar aylık maaş alarak çalışır. Değişik cinsiyette, değişik yaş grubunda, değişik eğitim gruplarında, değişik misyonlarda çalışan memurlar devlet teminatı altındadır. Hiyerarşi içinde, yetkili amir altında, misyonlarını yerine getiren memurlar 81 şehirde hatta yurt dışında dahi vazife yapabilir.

2020 Memur Maaşları Ne Zaman Uyur? Hangi Gün Uyur?

Türkiye’deki binlerce devlet memuruna kumpaslı olarak her ay maaş ödemesi yapılmaktadır. Kamu misyonluları her ay aldıkları maaş karlılığında vazife icra etmektedir. Bu noktada devletin ödeme yapması bir güvence kaliteyi taşır. Türkiye’denin değişik yerlerinde, değişik müesseselerinde, değişik vazifeleri icra eden kamu personellerine aynı tarihte maaş ödemesi yapılır. Memurlara maaşları her ayın 15’inde ödenir. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ise maaş ödemeleri bayram evvelinde yapılır ve memurların cebine para girmesi sağlanır.

2020 Memur Maaşları Saat Kaçta Uyur?

Türkiye’nin değişik bölgelerinde, her şehrinde ve her ilçesinde binlerce devlet memuru çalışır. Polisinden, hekimine, hocasından, hazinedarına, müdüründen, genel müdürüne, aidat memurundan, müfettişine kadar devlet memurlarının maaşları her ayın 15’inde hesaplarına uyur. Memurlar ve memur olmayanlar maaşların ayın 15’inde yattığını öğrenirler ancak saat kaçta uyuduğunu bilmezler. Memurlara maaşları gece yarısından sonra uyumaktadır. Saat 00.00 ile sabaha karşı 03.00 saatleri arasında memurların hesaplarına maaşları yatırılır. Bu sebeple personel sabah hesabını hakimiyet ettiğinde ödemenin yapıldığını görür.

Devlet memurlarının maaş ödemeleri uyuşmalı bankalar üzerinden yapılır. Misalin Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı çalışan memur Halkbank’tan ödeme alırken MEB’te çalışan bir memur Akbank’tan maaş alabilir. Memurun maaşını aldığı bankaya göre hesaba para uyuma saati değişebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.