2020 Şubat Evde Bakım Maaşları Yatırılan İller Hangileri?

tarafından
49
2020 Şubat Evde Bakım Maaşları Yatırılan İller Hangileri?

Türkiye genelindeki şehir ve ilçelerde evde bakım maaşı ödenen şehirler emin olmaya başlandı. Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı müdürlükler aracılığı ile hak eden yurttaşlara ödenen bakım maaşları için 2020 Şubat ay ödeme takvimi emin oldu mu?

Yeni senede 2020 seneyi itibari ile 1460 Tl olarak hesaplanan bakım maaşları ödemesi için henüz ödeme yapılan şehir bulunmuyor. Fakat önümüzdeki haftadan itibaren bu ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlanması bekleniyor. 10 günlük zaman içerisinde tüm şehirlerde de ödemelerin yapılması bekleniyor.

EVDE BAKIM MAAŞI ALMA KOŞULLARI NEDİR?

Bakıma yoksul bireyler bakım ücreti olarak maaş bağlanması için lüzumlu olan müracaat koşulları nedir? Sağlık raporu ile ağır manili olduğuna dair evrak olması, Sosyal hizmet yetkililer sosyal analizler yapar ve bakım lüzumu olduğuna dair tespitleri olması, konutta şahıs başı kazancın minimum ücretin 3’te ikisinin de altında olması gidişatlarında maaş bağlanır.

BAŞVRULAR NEREYE YAPILIYOR?

İlçelerde Sosyal Hizmetler merkezlerine şehirlerde ise Sosyal hizmetler şehir müdürlüklerine müracaat yapılabiliyor. Bunun için müracaat arzuhali ve manili raporu, ikamet adres evrakı hanede yaşanlara ait kazanç gidişatını gösterir maaş bordosu, kira kazancı varsa bunları gösteren mülk gidişatını gösteren dokümanlar, iki adet resim, öğrenim evrakı, manili için varsa vasi kararı evrakları istenilmektedir.