2020 Yılı Bursluluk Sınavı Başvuru Süresi Uzatıldı!

tarafından
48
2020 Yılı Bursluluk Sınavı Başvuru Süresi Uzatıldı!

Ulusal Eğitim Bakanlığı eğitimde galibiyetli fakat ailevi olarak parasal eforu noksan olan şahıslara bursluluk imtihanlarına katılmasını sağlamakta ve burada dereceye giren talebelere burs imanı vermektedir. Verilmekte olan burs fiyatları karşılıksız verilmekte olup talebelerden sonraki yaşlarında tekerrür bu fiyatlar istenmemektedir. Buna göre Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan fotoğrafı söyleme de bursluluk imtihanının son müracaat tarihinin uzatıldığı belirtildi Hali Hazırda ilköğretim ya da ortaöğretim bursluluk imtihanına müracaat yapmadıysanız sizlerde başvuru edebilir ve burs alabilirsiniz. Peki Ulusal Eğitim Bakanlığı bursluluk imtihanı müracaatının son tarihini ne olarak söyledi?

Son Müracaat Tarihi Nedir?

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından ilk yapılan ilan da ilköğretim ve ortaöğretim için bursluluk imtihanı son müracaat tarihi 17 Şubat olarak söylenmişti. Buna göre bursluluk imtihanı müracaatının birkaç gün sonra bitmesi beklenirken Ulusal Eğitim Bakanlığından yeni bir ilan daha yapıldı ve bursluluk sıanvı son müracaat tarihinin Türkiye genelinde 24 Şubat olduğu belirtildi. Peki Ulusal Eğitim Bakanlığı bursluluk imtihanına müracaat yapmak isteyen ailelerin ne yapması gerekiyor?

Bursluluk İmtihanı Müracaatı Nasıl Yapılır?

Derslerinde galibiyetli fakat ailevi olarak parasal eforu noksan olan ailelerin bursluluk imtihanına müracaat etmesi için çocuğunun eğitim gördüğü mektebin müdürlüğüne gitmesi gerekmektedir. Buradan hem bursluluk imtihanı hakkında bilgi alan aileler hemde fotoğrafı olarak müracaatlarını yapabilip dokümanlarını alarak takip edebilecektir. Busluluk imtihanında dereceye giren talebelere eğitimleri süresince burs ödemeleri yapılacaktır.