2020 YKS Başvuruları Başladı! Sınav Ücreti Nasıl Yatırılacak? Geç Başvuru Ne Zaman?

0
14
views
Son güncelleme
İlgili içerik
AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı! Ekle Sil Haftası

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF her yıl surat binlerce talebeyi ağırlamaya devam etmekte olup çok rakamda talebenin ikinci üniversite Dahası

2020 KPSS A Grubu Kamu Yönetimi Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

ÖSYM'nin her sene kamu müesseselerinde yer alan kariyer işlere giriş için tertip ettiği KPSS A Grubu imtihanı nedir? 2020 KPSS Dahası

2020 KPSS A Grubu Uluslararası İlişkiler Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM'nin 2020 senesinde hakikatleştirmeyi tasarladığı KPSS seanslarından KPSS A Grubu seansında Beynelmilel İlişkiler testine kimler Dahası

2020 KPSS A Grubu Çalışma Ekonomisi Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2020 senesinde Çalışma Ekonomisi ve Sanayi İlişkiler alanından mezun adaylar için ve yeniden Dahası

2020 seneyi için Yükseköğretim Müesseseleri İmtihanı müracaat süreci başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı müracaat sistemi olan ais.osym.gov.tr İnternet adresi üzerinden yapılacak müracaatlar için ayrıntıları İşin Olsa takımı olarak sizlerle paylaşacağız.

YKS MÜRACAATLARI BAŞLADI!

ÖSYM üzerinde 05 Şubat 2020 tarihinde yayımlanmış olan bültenine göre müracaat süreci bugün 06 Şubat 2020 tarihi ile başladı. Adyalar müracaatlarını yalnızca ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi 03 mart 2020 tarihi olarak bildirilmiştir ve adaylar son müracaat gününe kadar kesinlikle müracaat yapmaları gereklidir.

BAŞVURU EKRANI!

2020 YKS İMTİHAN TARİHLERİ NE ZAMAN?

2020 seneyi için YKS tarihlri muhakkak oldu. Bu doğrultuda 3 değişik imtihan yapılacak olup, YKS 1. Seans Temel Yeterlilik Testi TYT 20 Haziran 2020 Cumartesi yapılacak ve saat 10:15 te başlayacak olup 135 dakika sürecektir.

YKS 2. Seans Alan Yeterlilik Testleri AYT Tarihi ise  21 Haziran 2020 tarihinde saat 10:15’de başlayacak 180 dakika sürecek. YKS 3. Seans Yabancı Dil Testi YDT ise aynı gün ikinci seans şeklind yapılacak. Bu bağlamda 20 Haziran 2020 tarihinde saat 15:45 te başlayacak ve 120 dakika sürecektir.

İMTİHAN FİYATI NE KADAR?

Yalnızca TYT’ye girecek adaylar 70,00 TL,

TYT ile beraber AYT veya YDT’den rastgele birine girmek isteyen adaylar 140,00 TL,

TYT, AYT ve YDT’nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 210,00 TL yatıracaklardır.

İMTİHAN FİYATLARI NASIL YATIRILACAKTIR?

2020-YKS’ye müracaat eten adaylar seçmiş oldukları seanslara bağlı olarak imtihan ücretini rehberin son sayfasında belirtilen bankalardan rastgele birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır.

Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka vazifelisine müracaatta bildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve imtihan ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, ismi, soyadı ve imtihan ismi bilgisini hakimiyet etmeleri ve dekontu gizlemeleri gerekmektedir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabileceklerdir.

NE ZAMANADA KADAR ÖDEME YAPILABİLİR?

İmtihan ücreti ödeme operasyonları, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 4 Mart 2020 tarihinde mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 4 Mart 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak adayların, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

GEÇ MÜRACAAT GÜNÜ NE ZAMAN?

6 Şubat-3 Mart 2020 tarihleri arasında 2020-YKS müracaatını yapmayan adaylar, geç müracaat günlerinde 18-19 Mart 2020 tarihinde 2020-YKS müracaatlarını yapabileceklerdir. Geç müracaat günlerinde yapılan müracaatlarda imtihan ücreti, 18- 19 Mart 2020 tarihlerinde ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

Geç Müracaat Günü İmtihan Ücretleri TYT/AYT/YDT Her Biri İçin : 105,00 TL İmtihan ücreti Geç Müracaat Günlerinde ödenmelidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here