2020’de Korucu Maaşları Ne Kadar Oldu?

tarafından
56
2020’de Korucu Maaşları Ne Kadar Oldu?

Türkiye’nin ilçe ve köylerinde Türk Silahlı Güçlerine bağlı olarak misyon yapan korucular hali hazırda devlet memuru statüsüne erişemese de ülkemizde özellikle işe olan alakalının çok yüksek olduğu öğreniliyor. 2020 seneyi içerisinde Türkiye geneli bir korucu alımı için adayların meraklı bekleyişleri devam ederken, bir öteki merak edilen mevzu ise koruculara 2020 seneyi içerisinde ödenecek olan maaşlar. Bu nokrada işte koruculuk ile alakalı maaş bilgileri ve öteki detaylar.

2020 Korucu Maaşları

2019 seneyi içerisinde korucu olarak misyon yapan personele 2 bin 27 TL maaş ödenmekle beraber bunun yanında 135 TL de aylık ek tazminat ödenmekteydi. Buna göre toplamda ise koruculara 2 bin 162 TL maaş ödemesi yapılmaktaydı. 2020’nin ilk çeyreğinde ise yüzde 4’lük zam ile beraber güvenlik korucularına ödenen maaşlarda da çoğalış görülmüş olup buna göre koruculara 2 bin 243 TL maaş ödemesi yapılmıştır. Aynı zamanda bu zammın yanında koruculara enflasyon farkı ödemesi de yapılmaktadır.

2020’de Korucu Alımı Olacak Mı?

2020 seneyi kapsayasında beklenen personel alım haberlerinden biri de Türkiye genelinde yapılması beklenen korucu alımı olarak ifade edilebilir. Bu noktada adaylar merakla bültenin yayınlanacağı, alımın söyleneceği bir haberi beklemekte olup mevzu ile alakalı olarak ise henüz bir söyleme yapılmadı. İşin Olsa olarak daha evvel de adayların kadro arzlarını gündeme taşımış olmakla beraber mevzu ile alakalı bir söyleme yapılması gidişatında ise sitede anına aktüelleyeceğiz.

Özel Korucu haberine erişmek için: https://www.isinolsa.com/gundem/adaylar-turkiye-genelinde-pek-cok-şehirde-guvenlik-korucusu-alimi-bekliyor-h31037.html