2021 MSÜ Harp Okulları ve Astsubay Alımları Hakkında Duyuru

0
43
views
Son güncelleme

Yükseköğretim Müesseseleri İmtihanı müracaatları 06 Şubat 2020 tarihinde başlıyor. ÖSYM 05 Şubat 2020 tarihli yayımladığı müracaat rehberi ile TYT, AYT ve YDT imtihanları yapılaca. Adaylar 2020-2021 Eğitim ve Öğretim senesinde Millî Korunma Üniversitesi Harp Mektepleri ve Astsubay İş Akademilerinde eğitim ve öğretim görmek isteyen adayların ÖSYM tarafından 29 Mart 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020 Millî Korunma Üniversitesi Askeri Talebe Aday Tanımlama İmtihanına 2020-MSÜ katılmaları gerekmektedir.

2020 Millî Korunma Üniversitesi Askeri Talebe Aday Tanımlama İmtihanı 2020-MSÜ başvuruları 07 Ocak – 10 Şubat 2020 tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınmıştır. Geç Müracaat Tarihi: 25 Şubat 2020

ADAY SEÇİM İŞLEMLERİ

2020-MSÜ’ye katılan adayların Harp Mektepleri ve Astsubay İş Akademileri seçimlerini 13 Nisan – 01 Mayıs 2020 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresine girerek yapmaları gerekmektedir. Belirtilen zaman içerisinde internet sitesi üzerinden seçimini yapmayan adaylar 2’nci Tercih Aşamalarınaçağrılmayacaktır.

Adaylar Harp Mektepleri için;

– Kara Harp Mektebi KHO,

– Deniz Harp Mektebi DHO,

– Hava Harp Mektebi HHO,

– Sahil Güvenlik Deniz Harp Mektebinde eğitim alacaktır.

Astsubay İş Akademileri için;

– Kara Astsubay İş Akademiyi KaraAsb.MYO,

– Deniz Astsubay İş Akademiyi DenizAsb.MYO,

– Hava Astsubay İş Akademiyi HavaAsb.MYO,

– Bando Astsubay İş Akademiyi Bando Asb.MYO,

– Sahil Güvenlik Deniz Astsubay İş Akademisinde eğitim görecektir. seçimi yapabilecektir.

Bando Astsubay İş Akademisine, mezun olduklarında Kara Güçleri Komutanlığı, Deniz Güçleri Komutanlığı, Hava Güçleri Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı’nda misyon yapmak üzere askeri talebe temin edilecektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here