27 Yaşına Kadar Evlenene Çeyiz Hesabı ile 11 Bin 32 TL Devlet Desteği!

tarafından
56
27 Yaşına Kadar Evlenene Çeyiz Hesabı ile 11 Bin 32 TL Devlet Desteği!

Devlet yardıcmı sağlananlardan bir tanesi de evlenmek isteyenler için geldi. Buna göre parasal darlık içinde bulunan ve evlenmeyi erteleyenler için devlet 11.032 tl takviye sunacak. Bu yardımdan kimler faydalanacak? Nasıl müracaat yapılacak suallerin yanıtları emin oldu.

Çeyiz hesabına müracaat yapmak için 27 yaşına kadar ilk evliliğini yapmak gerekecek. Adaylar 27 yaşını geçerek evlenmeleri halinde bu ödemeden faydalanamayacak. Konutluluk adaylarının bu sisitem içerisinde 3 sene yarıyıla yapmaları istenilecek. Çeyiz hesabı ödemesi en az 36 ay ödemesi yapılacak. Biriken ödemeye göre yüzde 20’si 7.967 Tl destekledinecek. Öteki yandan daha uzun vakit çeyiz hesabında kalarak ödeme yapanlar için de yüzdelik oran çoğalıyor En az 48 ay için yüzde 22, en az 60 ay kalanlar için ise yüzde 25 oranında ödeme alacaklar. Adayların 60 ay ve daha fazla çeyiz hesabı ödemesi yapması halinde ise 11.032 Tl devlet takviye ödemesi yapacak.

MÜRACAAT ŞARTLARI;

Adayların çeyiz hesabını açtırıp evlendikleri tarihten itibaren 6 ay içerisinde aile cüzdanı ile beraber hesabın bulunduğu bankaya başvuru etmeleri gerekmektedir. Bankaların ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasındaki operasyonların ardından evlenen ve bu yardımdan faydalanacak şahsın hesabına ödemeler yapılabilecek. Ödemler aylık ya da 3’er aylık yapılabilecek. Ayda en az ödeme 190,32 Tl olacak. 3 ayda bir ödeme yapanlar için 570,95 Tl olacak. Düzeli ödeme yapmak bu takviye için zorunlu olan koşullar arasında yer almaktadır. Peyder pey yapılan için o ay içerisinde ödemenin bitirilmesi gerekmektedir. Öteki yandan adayların senede 3 defa aksatması halinde takviye alamayacaklar. Bu mevzu hakkında öteki haberlerimizde daha ayrıntılı aktarımlarda bulunacağız.