3600 Ek Gösterge Tüm Memurlara Uygulansın Çağrısı Geldi!

tarafından
58
3600 Ek Gösterge Tüm Memurlara Uygulansın Çağrısı Geldi!

3600 Ek gösterge için çalışmalar devam ediyor. Yakın zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine gelmesi beklenen ehemmiyetli çalışmalardan bir tanesi 2. Yargıdır. Buna göre Mart ayı içerisinde meclise geleceği ifade edilen yargı koliyi ile İnfaz tertip etmesinde pek çok kişiyi ilgilendiren farklılıklar yapılması bekleniyor. Öbür yandan Meclis Ocak ayında açılmasının ardından görüşülmesi beklenen başlıklardan bir tanesi de “3600 ek gösterge” Türkiye Kamu-sendikasından bu mevzuda çok ehemmiyetli bir söyleme geldi. Kamu müesseselerinde çalışan din vazifelisi, polis memuru, hoca ve sağlık görevlilerine 3600 Ek Gösterge için çalışmalar devam ederken, ek gösterge tüm memurlara da uygulansın çağrısı Geldi.

3600 EK GÖSTERGE TÜM MEMURLARA UYGULANSIN;

Kamu Sen Başkanı Önder kahveci mevzu ile alakalı yaptığı söylemede 4 iş grubuna olan çalışmaların yalnızca bu iş gurupları ile hudutlu kalmaması gerektiğini ifade ederek adil ve herkesin uzlaşmasının alınacağı bir biçimde tertip etme yapılması gerektiği ifade edildi. Kamuda çalışan tüm memurlara uygulansın çağrısına Başkan kahveci şu biçimde devam etti.

BULUŞMA ARZIMIZ VAR;

Kamu Sen başkanı Kahvesi önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan buluşma arz edeceklerini belirterek 3600 ek gösterge mevzusunda hevesimizi tekerrür edeceklerini ifade etti. ” Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu taahhüdün ardından bir yasa çalışması yaptık. Hizmetli dostlarımız ek gösterge alamıyorlar, onlara da ek gösterge verilmesini önerdik ve mevcut sayılarının 800’er puan artırılmasını arz ettik.” dedi.