3600 Ek Gösterge ve EYT Meclise Geldi Mi? İşte Meclisin Gündemi!

tarafından
51
3600 Ek Gösterge ve EYT Meclise Geldi Mi? İşte Meclisin Gündemi!

Ülkemizde geçtiğimiz yaz aylarından bu yana çözüme kavuşturulması beklenen meselelerden ikisi olan EYT ve 3600 Ek Gösterge için yurttaşların meraklı bekleyişleri sürüyor. Özellikle mevzular alakalı yapılan söylemeler sonrasında, ne zaman meclis gündeminde tartışılacağı merak edilirken meclisin yeni gündemi de emin oldu. İşte meclisin gündeminde yer alacak mevzular.

Selçuk EYT Söylemesinde Bulunmuştu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından EYT ile alakalı olarak Mevzuyu çevrelice inceledik ve birden fazla seçenek üzerinden çalışıp maliyetleri çıkardık. Yüksek maliyetinin yanı gizeme sosyal güvenlik reformundan bir geri dönüşü ifade ettiği için ilke olarak da karşıyız. Reformu geriye döndürmek aktüeryal balansın bozulması demek” söylemesi yapılmıştı. Buna göre EYT’nin basit bir mevzu olmadığını vurgulayan Bakan’ın söylemesine göre bir hayli bireyin merakla beklediği kanunun bu hafta meclis gündeminde olmadığını ifade emek muhtemel.

Ek Gösterge Çalışmaları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından ek gösterge mevzusu ile alakalı olarak verilen sual önergesinin araştırıldığını belirterek henüz çalışmalar hali hazırda devam ettiği duyurulmuştu. Bu noktada alakalı iş grubunun 3600 ek gösterge alması için çalışmaların hali hazırda devam ettiğini söylemek muhtemel. Mevzu ile alakalı olarak yakın zamanda yeni bir söyleme yapılması muhtemel.

Taşeron Hakları Gündemde Mi?

Kadro alamayan taşeron emekçiler ile kadroya geçen ve maaş meseleyi yaşayan emekçilerin meseleleri Meclis gündeminde henüz bulunmuyor.