6 Ay Geri Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredisi Ziraat Başvurusu Nasıl Yapılır?

tarafından
77
6 Ay Geri Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredisi Ziraat Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Kamu bankalarının yurttaşların Kovıd-19 dönemindeki ekonomik olarak desteklenmesine yönelik olarak Ekonomik İstikrar Kalkanı programı dahilinde bir kredi programı açıkladı. Bu kredilerdeki özellikle; vatandaşların bu dönemde vatandaşların önemli bir yükünü alıyor. Zor bir ekonomik şartlardan geçtikleri için ev kirası, faturalar, mevcut bazı borçlar temel ihtiyaç giderlerinin sağlanmasında zorlanan bir çok vatandaş bulunuyor. 6 ay geri ödemesiz olarak alacakları kredilere başvuru yoğunluk yaşandı. Bir çok vatandaş temel destek ihtiyaç kredisi başvurularını tamamladı ve kredi müracaat sonucunu beklemeye başladı.

3 Bin TL Kredi Başvurusu;

İşin olsa sitesi üzerinden meydana getirilen yorumlar ve mesajlara nazaran temel ihtiyaç kredileri onaylanmaya başladı ve tüm hızıyla da devam ediyor. Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz kredi için 3 farklı seçenek sunuyor. 10 Bin Tl, 7. Bin 500 Tl ve 5 Bin Tl olmak üzere 30 ay vadeli olarak geri ödemesi yapılabilecek. Bazı vatandaşlar kredilerin onayları 3 Bin tl olarak tasdik aldıklarını ifade etmekteler. Buna göre 4. Seçenek olarak 3 Bin Tl 6 ay geri ödeme yapmamdan da kredi kullanabilecek. Kimler başvuru yapabilecek?

Başvuru Şartı;

Kamu bankalarından Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halkbank düşük faizli temel ihtiyaç kredisi müracaat yapabilmek için düşük ve orta gelirli olmak lüzumlu olacak. Bunun için hane halkı gelirinin 5 Bin tl ve altında olması gerekli olan müracaat şartlardan bir tanesidir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Kredi başvuruları web bankacılığından, telefon bankacılığından, ATM’den Şubelerden yapılabilecek. Özellikle emekli yurttaşlar ile 18 yaş ile 20 yaş arasındaki yurttaşlar sokağa çıkma yasağı uygulamasından dolayı müşteri hizmetlerini arayarak bankalardan gerekli olan detayları başvurularını uzaktan yapabilirler.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri;

Ziraat Bankasının iletişim numaraları 0850 220 0000 ve 444 0000 olarak açıklandı. Müşteri hizmetlerine 7 gün 24 saat erişim var. Fakat bu dönemde yoğunluğun çok olmasından dolayı müşteri hizmetleri aranmadığı hattın düşmediği çağrılara bakan olmadığı şeklinde şikayetler şubeye iletilmekte. Çağrı düşme süresi yoğun olarak saatlerde daha uzun olmakta. Bundan dolayı yoğunluk az olabileceği saatlerde aramak zorunun çözümü için gerekli olabilir.