8 Bin 844 Memur Alımı Tüm Kadro Dağılımları Açıklandı!

0
19
views
Son güncelleme

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM ile Sıhhat Bakanlığı arasında yapılan uyuşma sonucunda KPSS 2020/4 memur alımı başlıyor. Buna göre Türkiye geneli Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS’ye girmiş olan lise, ön lisans ve lisans mezunu adayların müracaat yapabildiği KPSS 2020/4 soymalarında toplam 8 bin 844 karakter memur alımı yapılmakta olup her değişik kadro için değişik seviyelerde kadrolar tanımlanmış vaziyettedir. Buna gçre tüm kadroların dağılımları emin oldu? Peki hangi dal için kaç karakter atama yapılacak? Hangi dallara çok alım yapılacak?

Kadrolara Göre Dağılım Nedir?

Hemen yukarıya kısımda yayımlamış olduğumuz fotoğrafta hangi dal için kaç karakter kadro parçaladığı ayrıntılı bir biçimde aktarılmıştır. Buna göre en çok atamanın her zamanki biçimde olduğu gibi yeniden hemşire ile ebe kadrolarına yapıldığı görülmektedir. Öteki kadrolara ise olağan ya da az seviyede atama yapılmakta olup sıhhat teknikeri ile sıhhat teknisyeninde de ciddi alımlar yapılmakta olup tüm alımlarda Kamu Personeli Seçme SınavıKPSS puanı aranmaktadır. Peki her aday müracaat yapabilir mi?

Her Aday Müracaat Etebilir Mi?

Sıhhat Bakanlığının KPSS 2020/4 soymasına her adayın başvru yapabilip yapamadağı merak edilen mevzular arasında yer almaktadır. Buna göre her aday müracaat yapamaz fakat sıhhat çıkışlı olan lise, önlisans e lisans mezunu olup Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS’ye giren adaylar 8 bin 844 karakter memur alımına müracaat yapabilir. Müracaatlar ÖSYM AİS üzerinden yapılmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here