8 Şubat 2020 İl Göç Uzman Yardımcılığı Sınav Soruları ve Yanıtları

tarafından
91
8 Şubat 2020 İl Göç Uzman Yardımcılığı Sınav Soruları ve Yanıtları

İçişleri Bakanlığı‘na bağlı Göç Yöneti Genel Müdürlüğü tarafından taşra teşkilatında heyeti bulunan Şehir Müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere Şehir Göç Uzman Takviyecilerinin istihdamı için yayınlanan duyuruya göre 2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği alım sürecinin ilk evresi olan yazılı imtihan 8 Şubat 2020 tarihinde asıllaştırıldı. 2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği alım süreci nasıl işliyor? 2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği müracaat süreci, puan cinsleri ve öteki ayrıntılar neler? 8 Şubat 2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği yazılı imtihanında adaylara neler soruldu?

Sualleri ve olası cevapları adayların forumumuz ve öteki ağlarımız üzerinden hatırladıkları biçimde yaptıkları paylaşımlardan sizler için derliyoruz.

2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği Alımı Başvuruları

2020 seneyi Şehir Göç Uzman Takviyeciliği için İçişleri Bakanlığı Göç Yöneti Genel Müdürlüğü toplam 200 karakter bir bülten yayınladı. Yayınlanan duyuruya müracaatta bulunmak isteyen adayların  üniversitelerin Hukuk ve İİBF ile dengi fakültelerin kısımlarından mezun olmaları ve 2018 senesinde ya da 2019 senesinde asıllaştırılan KPSS A Grubu alan bilgisi imtihanında;

KPSS P41, KPSS P36, KPSS P31, KPSS P16, KPSS P26, KPSS P21, KPSS P7 veya KPSS P6 puan cinslerinde en az 70 puan almış olmaları

gerekmekteydi.

2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği alımına müracaatta bulunmak isteyen adaylar bu müracaatlarını 25 Aralık 2020 tarihinden 5 Ocak 2020 tarihine kadar yaptılar. Müracaatlar sonucunda yazılı imtihana, işe alınacak aday rakamının 20 katı kadar aday katılmaya hak kazandı.

Bu bağlamda 2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği yazılı imtihanına katılmaya hak kazanan 4000. sıradaki adayın puanı; 81,85233 olarak asıllaştı.

2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği duyurusuna dair öteki ayrıntılar araştırmak için duyuruya altta yer alan manipülasyon ile erişebilirsiniz;

8 Şubat 2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği Yazılı İmtihanı 

Göç Yöneti ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi arasında asıllaştırılan imtihan protokolü kararlarınca asıllaştırılan yazılı imtihanda adaylara çoktan seçmeli usulde alan bilgisi ve mevzuat başlıkları altında toplam 100 adet sual yöneltildi. Bu 100 sualde adayların galibiyetli olabilmeleri için en az 70 net yapmaları gerekmektedir. Şehir Göç Uzman Takviyeciliği yazılı imtihanında adayların yanlış cevapları dikkate alınmazken, puanın hesaplanmasında adayların her doğru cevabı bir puana tekabül etmektedir.

Adayların yazılı imtihanda galibiyetli olmaları laflı röportajlara katılma hakkı elde etmeleri için yeterli olmayacaktır. Adayların en az 70 puan alarak galibiyetli olmaları yanında Şehir Göç Uzman Takviyeciliği işine alınacak aday rakamının 4 katı kadar aday arasında yer almaları gerekmektedir. Bu gidişatta laflı röportajlara 200 karakter bu alım için 800 aday katılma hakkı elde edecektir.

8 Şubat 2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği Sualleri ve Cevapları

8 Şubat 2020 tarihinde asıllaştırılan 2020 Şehir Göç Uzman Takviyeciliği yazılı imtihanına katılan adayların, forum sayfamızda ve öteki ağlar üzerinden bizlerle paylaşmış oldukları sualler ve vermiş oldukları olası cevapları sizler için derlemeye çalışacağız.

Bu sualler ve cevaplar hatırda kaldığı kadarıyla aktarıldığından netliği bulunmamaktadır. Hakikat sualler ve cevaplar ancak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin ya da Bakanlığın yayınlaması durumunu bilinebilecektir. Yazımız yeni suallere ve cevaplara eriştikçe güncellenecektir.