81 İlde Ramazan Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Gün Olacağı Açıklandı!

tarafından
958
81 İlde Ramazan Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Gün Olacağı Açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma yasağı ile ilgili önemli açıklama yaptı. Okullar ne zaman açılacak. Seyahat kısıtlaması hangi illerde kaldırılacak. Koronavirüs ile ilgili alınacak tedbirler ile ilgili açıklamalar detayları şu şekilde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı tamamlandı. 18 Mayıs 2020 tarihli toplantı sonrası ulusa sesleniş konuşması yapıldı. Dünya genelinde pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs Türkiye’deki alınan tedbirlerden bir tanesi sokağa çıkma yasağı olarak uygulanıyor. Cumartesi ve Pazar günleri uygulanan kısıtlamalar resmi tatiller ile birleştirilmeye devam ediyor. Başkan Erdoğan hafta sonu kısıtlamalarının ramazan sonuna kadar devam edeceğini açıklamıştı. Bayramdan sonra devam edip etmeyeceği merak edilen konular arasında yer alıyor.

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAÇ GÜN!

Yeni normalleşme adımları neler olacak; bayramda kısıtlama kaç gün olacak. Kabile toplantısında alınan karar ile duyuruldu. İş yerlerinin girişlerine çalışma saatleri ve kullanma alanları, müşteri sayısı afişeleri olacak.

23, 24, 25 26 Mayıs tarihlerinde 81 il genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Arefe gününden itibaren başlayacak olan sokağa çıkma yasğaı tüm illerde olacak ve kısıtlama bayram günlerinin tamamını kapsayacak.

AYRINTILAR GELİYOR