Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

tarafından
187
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanlığı’nın birleştirilmesi ile oluşturulan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın merkez teşkilatında yer alan kariyer iş unvanlarından olan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı nedir? Nasıl olunur? Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı özlük hakları nasıldır? Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı 2020 maaşı ne kadar?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı Nedir?

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş ile beraber birleştirilen Aile ve Sosyal Siyasetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bünyesinde yer alan iki kariyer işin birleştirilmesi ile ortaya çıkmış olan merkez uzmanlık kadrosudur. Öteki merkez uzmanları gibi Bakanlık ünitelerinde misyon alır ve o ünitelerin çalışma alanlarına dair uzmanlaşarak vazifelerini ifa ederler.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı işine girmek isteyen adayların öteki kariyer işlere girişte olduğu gibi Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın KPSS Lisans seansı ile KPSS A Grubu seanslarına katılarak Bakanlık tarafından arz edilecek olan puan cinslerinden yeterli puanı almaları gerekmektedir. Adayların hangi Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı işi için hangi puan cinslerine sahip olmaları gerektiği mevzusu ise henüz netlik kazanmamıştır. Son alımların iki Bakanlık ayrı iken yapılmış olması bu mevzuda henüz somut bir bilginin oluşmamasına neden olmuştur. Yapılacak olan ilk alım ile beraber puan cinsi mevzusunda daha somut bilgiler oluşacaktır.

Koşulları sağlayarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı imtihanına girmek isteyen adayların karşılaşacakları mümkün imtihan düzeyi laflı röportaj olacaktır. Zira gerek daha önceki Çalışma Uzman Yardımcılığı gerekse daha önceki Aile ve Sosyal Siyasetler Uzman Yardımcılığı işlerine girişte Bakanlıklar yazılı imtihan yapmamakta, sadece laflı röportajlar ile alım süreçlerini bitirmekteydi. Bu alışkanlığın iki bakanlığın birleşmesi ile ortaya çıkan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı unvanı için de sürmesini beklemekteyiz.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı Alımlarına Müracaatta Yabancı Dil Sınavı Koşulu Var Mı?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı işinin selefi olan işlerin birisinde adaylardan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin hakikatleştirdiği Yabancı Dil Sınavı imtihanında en az 70 puan almaları, değişiğinde ise Yabancı Dil Sınavı katsayısı olan puan sisteminde bu puan cinsleri istenmekteydi. O sebeple yeni yarıyılda yapılacak olan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı alımlarında Yabancı Dil Sınavı koşulunun olması temennilerimiz arasındadır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı Misyon Yeri Neresidir?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı işini ifa edecek olan iş üyelerinin misyon yeri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler BakanlığI’nın merkez teşkilatıdır, başka bir deyişle Ankara şehridir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı İşi Özlük Hakları Nasıldır?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı işi bir merkez uzmanlık işidir. Merkez uzmanlığı statüsünde olan kariyer işler için ek gösterge 3600’dür. Böylece gerek işi ifa ederken gerekse emekli olduklarında taşra iş üyelerine mukayeseyle daha yüksek maaşlar almak olanağına sahiptirler.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı 2020 Maaşı Ne Kadar?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı işine 2020 senesinde yeni başlayacak olan bir iş üyesinin maaşı takribî olarak 6100 Türk Lirası olacaktır. Yeterlik süreçlerini bitirerek Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzmanı olarak soyulmaya hak kazanan bir iş üyesinin 2020 maaşı ise takribî olarak 6950 Türk Lirası olacaktır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı iş üyelerinin maaş bilgileri takribî meblağlarla ifade edilmiştir. Bu meblağlara iş üyelerinin fertsel olarak değişikleşebilecek kesintileri ve ilave ödemeleri dikkate alınmamıştır.