Aktüerya 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

tarafından
141
Aktüerya 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan cinslerinde puanlar alır ve duyuru gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların usundaki en ehemmiyetli suallerden birisidir. İşte biz bu suale net yanıt veremesek de size azıcık yol göstersin diye özellikle merkezi soymaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 aktüerya atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 AKTÜERYA ATAMA TABAN PUANLARI

Aktüerya mezunları merkezi soymalarda iki değişik kalite koduna açılan kadrolara müracaat yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının müracaat yapabildiği 4001 kalite kodu iken değişiği ise aktüerya ve türevi kısımların mezunlarının müracaat yapabildiği 4471 kalite kodudur.

Bu kalite kodları üzerinden 2019/2 merkezi cetmelerinde aktüerya mezunlarının müracaat yapabileceği toplamda 151 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi de 4001 kalite kodu ile başka bir deyişle her lisans mezunun müracaat yapabildiği kontenjanlarken 4471 kalite kodu ile başka bir deyişle aktüerya ve türevi mezunlarının müracaat yapabildiği kontenjanlara ait özel kadro ne yazık ki yoktu.

Bu atamalar reelleştikten sonra puanları araştırdığımızda ise aktüerya mezunu olarak veya rastgele bir lisans programı mezunu olarak yerleşen adaylara baktığımızda azami puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,945 puan ile hakikatleştiği görülmektedir.

Aktüerya KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını alttaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu müesseselerinde personel olma, ÖSYM imtihanları, kariyer tasarınız ve bunlar gibi usunuza gelebilecek her şeyde yardım alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

*Bazı kadrolara ceddilebilmek için bazen bazı özel şartlar ve söylemeler de bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin seçim rehberinde görebilirsiniz. Seçim yapmadan evvel bunu kesinlikle araştırın.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin fotoğrafı websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir farklılıkta ÖSYM’nin yapacağı ilan temel olacaktır.