Almanya İşçi Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! Başvuru Şartları!

0
12
views
Son güncelleme
İlgili içerik
TMB Müjdeledi! Yurt Dışına 100 Bin İşçi Götürülecek

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün yurt dışına 2020'de 100 bin işçi yollamayı tasarladıklarını vurguladı.

15 Belediye’ye KPSS Olmadan Yüzlerce Memur, Personel ve Zabıta Alınıyor!

İŞKUR aracılığı ile belediyeler ve kuruluşlar memur personel alımı bültenleri yayımladılar. Yayımlanmış olan duyurulara göre 15 değişik belediye için alım Dahası

Kamuya 151 Sözleşmeli Personel Alınacak! Hangi Kurumlar Alım Yapıyor?

Şubat ayının ilk haftasını geride vazgeçerken hem DPB üzerinden yayınlanan duyurularda değişik kamu müessese ve kuruluşlarına değişik alanlarda istihdam etmek Dahası

İstanbul İSPER En Az İlkokul Mezunu KPSS’siz 106 Kamu Personeli Alıyor!

İŞKUR Müessese dışı duyuruları üzerinde yeni bültenler yayımlandı. İstanbul Personel İdare A.Ş. büyesindeki personel beceriksizliğini karşılamak üzere değişik pozisyonlarda ve Dahası

Almanya işçi Alımı Müracaat Ekranı Açıldı! Müracaat Koşulları!

Almanya çok rakamda işçi alımı yapacak. Müracaatlar özel bir şirket tarafından yapılabiliyor. Almanya’da çalışmak isteyen aydalar için, Almanya işçi müracaat formu doldurmak ve müracaat adımlarını bitirmek gerekmektedir.

Müracaat ekranında bulunan Şahsi bilgileri, adresi bilgileri, irtibat bilgileri, eğitim bilgiler, yabancı dil bilgileri girilmesi ve müracaat birinci adımını bitirmek gerekmektedir. 4 düzeyli müracaat harekâtlarının ardından adaylar abir müracaat numarası verilecek. Müracaatlar için rastgele bir ücret alınmayacak. Adayların yabancı dil bilgisinin olması gerekmektedir. OBM’de yapılan söylemeye göre daha evvel yapılan müracaatların neticeleri 29 Aralık 2020 tarihinden itibaren internet sitesi üzerinden bilinecek. Daha sonraki yapan müracaatlar için neticeler henüz söylenmedi. Web sayfasından yapılacak müracaatların bitirilmesinin ardından istenilecek dokümanların temin edilmesi ve Almanca diline çevrilmesi istenilmektedir.

Yabancı dil koşullarına göre B1, A2 ve A1 seviyesinde yanancı dil bilgisi aranacak. Çalışma süresi olarak 24 ay kontrat yapılacak. Personellerin  günde 8 saat üzerinden çalışarak  ayda 2500 Euro maaş hakları olacak.

Ayrıca Almanya işçi alımları ile alakalı kaliteli iş eforu kapsamında bazı ayrıcalıklar getirileceği ifade edildi. İş bulma vizesi,, yabancı dil koşulları imtiyazı için 1 Mart 2020 tarihinde göç kanunu meclise gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here