Ambar Memuru Maaşı

tarafından
298
Ambar Memuru Maaşı

Ambar Memuru Maaşı, ambar memuru maaşı 2020, anbar memuru maaşı, anbar memuru maaşı 2020. Kamu müesseselerinde bir hayli personele gereksinim dinlenmektedir. Müesseselerde değişik değişik işler yapılması, müessesenin kumpasına sağlamak, işlerin sıhhatli bir biçimde yerine getirilmesini sağlayabilmek emeliyle ceddilen şahıslara da değişik vazifeler verilmektedir. Anbar memurları da kamu müesseseyi içerisinde, müessesenin mülk kumpasın sağlamakla misyonları olan, ehemmiyetli pozisyonlardaki memurlardandır. Yaptıkları iş sayesinde müessesenin gereksinimi olan tüm mülklerin kumpasını, satış ve satın alımlarını sağlayarak müesseseye büyük katkılar yapmaktadırlar.

Hem anbar memuru olmak isteyen şahıslara yol göstermek, hem de bu az öğrenilen işi azıcık tanıtmak emeliyle hazırladığımız bu yazı dizisinde sizlere anbar memurlarının ne iş yaptıklarından, iş tanıtımından, anbar memuru olmak isteyen şahısların sahip olması gereken özelliklerden, çalışma koşulları ve civarlarından, en çok merak edilen mevzulardan birisi olan anbar memurlarının ne kadar maaş aldıklarından laf edeceğiz.

Anbar Memurları Ne İş Yapar ve Nasıl Anbar Memuru Olunur?

Ambar Memuru Maaşı, ambar memuru maaşı 2020, anbar memuru maaşı, anbar memuru maaşı 2020. Anbar memurları, kamu müessesesine giren veya çıkan her türlü mülk ve eşyadan mesul olan şahıslardır. Görevlerinin büyük çoğunluğunu gereksinim dinlenen tüm makine, malzeme, madde, taşıt veya eşi şeyleri kayıt altına alarak, bunların saklanması, tam mümkün hasarlardan korunması, kendi bilgisi dahilinde korunamayacak şeylerin zorunlu ünitelere yazılı olarak bildirilmesi ve korunmasının sağlanması oluşturmaktadır.

Kamuya giren tüm şeylerin dikkatlice alınması ve saklanması gerektiğinden, anbar memurunun sahip olması gereken en ehemmiyetli özelliklerden birisi dikkattir. Kayıtsızca yapılan kusurlar, parasal veya manevi olarak kayıplara neden olabilecektir. Ayrıca, anbar memurlarının raporlama maharetleri yüksek, mesele çözme marifetleri gelişmiş ve depolama mevzusunda bilgi sahibi kimseler olmaları işlerinde onları daha ileriye taşıyacaktır.

Anbar memuru olabilmek için en az lise mezunu olunması gerekmektedir. İlkokul ve ortaokul mezunları için ne yazık ki bu işin kapıları kapalıdır. Lise, önlisans veya lisans mezunu olan şahısların KPSS imtihanına girerek, 70 puan ve üzerinde alınması gerekmektedir. Ambar Memuru Maaşı, ambar memuru maaşı 2020, anbar memuru maaşı, anbar memuru maaşı 2020.

Bu koşulları sağlayan adaylar, gereksinim olan müesseseleri takipte tutarak seçimlerini yapabilmektedirler. Bazı kamu müesseseleri Anbar Memurluğu için bilgisayar sertifikasına sahip olma koşulu koyabilmektedirler. Bu koşul mülklerin bilgisayarlarda takip edilebilmesi için ehemmiyet talep etmektedir. Ancak her müessese bu koşulu aramamakla birlikte, seçimlerde müesseselerin koşulları görülebilmektedir.

Anbar memurlarının çalışma koşulları ise çalıştıkları kamu müessesesine, alınan veya alınması gereken mülklerin tür ve ölçüsüne göre farklılık göstermektedir. Alınan mülkler için hem dışarıda mülklerden mesul olarak, hem de depolanmaları sırasında depolama mesulü olarak, kapalı civarlarda çalışmaktadırlar. Ayrıca yapılan operasyonların raporlanması için masa başında geçirdikleri süre de bir o kadar fazladır.

Anbar Memuru Maaşları

İşin tasviri yaptıktan sonra, bu işi seçmek istiyorsanız, merak edilen en ehemmiyetli mevzulardan birisi de maaşlardır. Anbar memurları, memur statüsünde maaş almaktadırlar. İşe başladıkları ilk senelerde vasati olarak 2350 TL etrafı maaş alırlarken, işte geçirilen vakitle beraber 2750 TL etraflarında olmaktadır.

Ambar Memuru Maaşı, ambar memuru maaşı 2020, anbar memuru maaşı, anbar memuru maaşı 2020.

1. derece Lisans Mezunu – Diğer müesseseler Ambar Memuru Maaşı
İstihaklar Gösterge – Oran Tutar
Gösterge Aylığı 1/1 1,320 172.34 ₺
Ek Gösterge Aylığı 2,200 287.23 ₺
Taban Aylığı 2,043.63 ₺
Yan Ödeme Aylığı 1,075 44.51 ₺
Özel Hizmet Tazminatı 55 682.17 ₺
Ek Ödeme 110 1,364.35 ₺
Kesintiler Oran Tutar
Gelir Aidatı 15.00 % -123.41 ₺
Damga Aidatı 7.59 ‰ -34.87 ₺
G.S.S. Primi 5.00 % -159.27 ₺
M.Y.Ö. Sigortası 9.00 % -286.68 ₺
BES Kesintisi 3.00 % -95.00 ₺
Toplam
İstihaklar Toplamı 4,594.23 ₺
Kesintiler Toplamı -699.23 ₺
Net Maaş 3,895.00 ₺
Not
Asgari Geçim İndirimi 50 % 191.85 ₺
Gelir Aidatı Matrahı 2,101.76 ₺
Yıllık Gelir Aidatı Matrahı 2,101.76 ₺