Antrenörlük Eğitimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

tarafından
105
Antrenörlük Eğitimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan cinslerinde puanlar alır ve duyuru gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların usundaki en ehemmiyetli suallerden birisidir. İşte biz bu suale net yanıt veremesek de size azıcık yol göstersin diye özellikle merkezi soymaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 alıştırmanlık eğitimi atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 ALIŞTIRMANLIK EĞİTİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Alıştırmanlık eğitimi mezunları merkezi cetmelerde iki değişik kalite koduna açılan kadrolara müracaat yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının müracaat yapabildiği 4001 kalite kodu iken ötekiyi ise alıştırmanlık eğitimi ve türevi kısımların mezunlarının müracaat yapabildiği 4411 kalite kodudur.

Bu kalite kodları üzerinden 2019/2 merkezi soymalarında alıştırmanlık eğitimi mezunlarının müracaat yapabileceği toplamda 152 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 kalite kodu ile başka bir deyişle her lisans mezunun müracaat yapabildiği kontenjanlarken kalan 1 tanesi ise 4411 kalite kodu ile başka bir deyişle alıştırmanlık eğitimi ve türevi mezunlarının müracaat yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar reelleştikten sonra puanları araştırdığımızda ise alıştırmanlık eğitimi mezunu olarak veya rastgele bir lisans programı mezunu olarak yerleşen adaylara baktığımızda azami puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 75,850 puan ile asıllaştığı görülmektedir.

Alıştırmanlık eğitimi KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını alttaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu müesseselerinde personel olma, ÖSYM imtihanları, kariyer tasarınız ve bunlar gibi usunuza gelebilecek her şeyde takviye alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

*Bazı kadrolara ceddilebilmek için bazen bazı özel şartlar ve söylemeler de bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin seçim rehberinde görebilirsiniz. Seçim yapmadan evvel bunu kesinlikle araştırın.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin fotoğrafı websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir farklılıkta ÖSYM’nin yapacağı bülten temel olacaktır.