AUZEF Kayıt Yenileme ve Harç Ödeme İşlemleri Başladı

tarafından
62
AUZEF Kayıt Yenileme ve Harç Ödeme İşlemleri Başladı

Ülkemizde aşinayı üzere milyonlarca talebe örgün öğretime devam ettiği gibi yeniden sarih üniversiteler de eğitimlerine devam edenler de bulunmakta olup son zamanların en çok seçim edilen üniversitelerin bir tanesi İstanbul Üniversitesi Sarih ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF olarak duyuruldu. Buna göre adaylar ikici üniversite kapsamında ya da Yükseköğretim Müesseseleri İmtihanı YKS’nin seansı olan Temel Yeterlilik Testi, Alan Yeterlilik Testi ve Yabancı Dil Testi gibi imtihanlardan aldıkları puanlar ile İstanbul Üniversitesi Sarih ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF’in kısımlarına başvuru edebilmekte olup sonbahar yarıyılı için tüm harekâtlar bitirildi ve şimdi bahar yarıyılı için kayıt yenileme ile harç ödeme harekâtları başladı.

13 Martta Sona Erecek

İstanbul Üniversitesi Sarih ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF tarafından yapılan fotoğrafı söyleme de bahar yarıyılı kayıt yenileme harekâtlarının başladığı bu tarihten başlayarak adayların 13 Mart tarihine kadar kesin başvurularını yapmaları gerektiği belirtildi. Kesin kayıtlar yapıldıktan sonra talebelerin ders tercih harekâtlarını yapması ve kısımlarına göre harç ödeme harekâtlarını da hakikatleştirmesi gerekmektedir.

Harç Ödemeleri Yatırılmalı

İstanbul Üniversitesi Sarih ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF bahar yarıyılı kayıtlarını adaylar //aksis.istanbul.edu.tr linki üzerinden giriş yaparak hakikatleştirebilmekte olup harç ödemeleri de yapması gerekmektedir. Kısımlara göre farklılık gösteren harç ödemesini yapmayan adayların ders tercihleri hakikatleşmeyecek ve dersleri alamadıklarından dolayı yılları uzamış olacak.