Banka Memuru Maaşları 2020 Ne Kadar?

tarafından
59
Banka Memuru Maaşları 2020 Ne Kadar?

Ülkemizde kamu ve yerli ya da yabancı anapara ile kurulmuş çok rakamda banka bulunmaktadır. Bankalar şubelerdeki faaliyetlerine devam etmekte ve süratlendirmek ismine lüzumları yönünde yazılı imtihan ya da laflı imtihan usulü ile memur alımları yapmaya devam etmekte olup kamu bankalarına girebilmek için adayların Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS’ye de girmesi gerekmektedir. Fakat özel bankalar genel olarak birkaç karakter duyuru çıkartmakta ya da toplu çıkardığı bültenlere Türkiye geneli imtihan yapmaktadır. Peki banka memuru maaşları ne kadar yükseldi, özel sektörde y isme kamu bankalarında çalışmakta olan banka memurlarının maaşları ne kadar oldu?

BANKA MEMURU MAAŞI NE KADAR?

Banka memurları özel sektörde en düşük 2 bin 500 TL’den başlayarak 4 bin TL’ye yükselen seviyede maaş aldığı ve kamu bankalarında ise 3 bin 600 TL’den başlayarak 5 bin TL’ye kadar maaş aldığı görülmektedir. Bu maaşlar genel olarak gişe görevlilerine başka bir deyişle masa başı çalışan personellere verilmektedir.

Bankanın konumu, bölgenin gidişatı, bankanın aylık gayeleri ve çalışma vaziyetine göre maaşlar değişmekte olup yeniden personelin derecesi başka bir deyişle kıdemine göre de meblağda farklılıklar olmaktadır. Özel sektörde misyon yapan bankalarda genel olarak personellerine 3 bin TL ortamında maaş vermektedir. Ancak şubesi az olan bazı bankaların 2 bin 500 TL’den başlayan maliyetler ile işe yeni girenleri istihdam ettiği yapılan yorumlar arasında yer almaktadır.