Bankalar Emeklilere Promosyon Ödemesini Ne Zaman Yapacak?

tarafından
54
Bankalar Emeklilere Promosyon Ödemesini Ne Zaman Yapacak?

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan yerli ya da yabancı anapara ile açılmış bankalar ve kamu bankaları emeklilere promosyon ödemesi yapmaktadır. Ödemelerin yapılması için emekli ile bankanın uyuşması gerekmekte ve alakalı emekli tanımlanan zaman süresince emekli aylıklarının o bankadan alması gerekmektedir. Buna göre 2017 senesinde yapılan uyuşma sonucunda emekliler uyuştukları bankadan 3 sene süresince emekli maaşlarını aldılar. Bu uyuşma sonucunda emeklilere bankalar değişik meblağlarda ödemelerini yaptı. 2020 senesinde uyuşmalar sona erdi peki şimdi promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak?

Promosyon Ödeme Tarihi Belirli Mi?

Bankaların 2017 senesinde yaptığı uyuşmalar Mart 2020 tarihi itibari ile sona erecektir. Şu anda bankalardan emeklilere aylıklarını kendilerinden almalarına karşılık promosyon ödemelerini ne zaman yatıracaklarına müteveccih bir söyleme yok fakat Mart ayı içerisinde ödemelerin yatırılmaya başlaması beklenmektedir. Buna göre Mart ayının değişik günlerinde kendileri ile uyuşan emeklilerin promosyon ödemeleri banka hesaplarına ya da maaş hesaplarına yatırılacaktır. Peki promosyon ödemelerinin ne kadar olduğu belirli mi?

Ne Kadar Promosyon Ödenecek?

Bankalardan promosyon ödemelerine müteveccih fotoğrafı bir uyuşma yapılmadı bu surattan her hangi banka değişik meblağlarda promosyon ödemesi yapıyor. Kimi banka 500 TL, 600 TL gibi bir sayı ödemesi yaparken kimi bankalar 1.000 TL’ye kadar yükselen meblağda promosyon ödemesi vereceğini duyurdu. Buna göre bu yıl bankalar yanlarında başka emekliyi getirenlere ekstra ücret ödemesi de yapıyor. Şayet sizlerde yanınızda eşiniz dahil değişik emekliler de getirirseniz şahıs başı 100 TL ile 150 TL aralığında ödeme alabilirsiniz.