Bekçi Alımı ve Çalışma Saatlerine Düzenleme Talebinde Bulunuldu!

tarafından
57
Bekçi Alımı ve Çalışma Saatlerine Düzenleme Talebinde Bulunuldu!

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak misyonlarını sürdürmekte olan çarşı ve mahalle bekçileri aşinayı üzere Emniyet Genel Müdürlüğü ve kırsal kesimlerde ise Jandarma Genel Komutanlığı ile beraber çalışmaktadır. Alımlar Polis Yüksekokulu Başkanlığınca yapılmakta olup her yıl lüzuma göre bekçi alımları asıllaştırılmaktadır. Buna göre İYİ Parti tarafından atılan adım sonucunda çarşı ve mahalle bekçisi alımları ile bekçilerin çalışma saatlerinde bir tertip etme yapılması istendi. Peki bu tertip etme nedir? Nasıl bir yol izlenecek?

MÜZAKERELER VİDEO KAYDI İLE YAPILMALI

Çarşı ve Mahalle Bekçileri aşinayı üzere yazılı imtihan, laflı imtihan, spor, parkur gibi adımlardan geçmektedir. İYİ Parti tarafından istenilen ilk şeyin imtihan neticelerinin daha erken söylenebilmesi için optik okuyucu ile yapılması ve ziyaretler de ise bekçilerin video kaydına alınması istendi. Bu sayede itiraz süreçlerin kısalabileceği ve elde ispatın olabileceği vurgulanmaktadır

1 GÜN ÇALIŞIP 1 GÜN DİNLENSİNLER

Çarşı ve Mahalle Bekçileri şu anda haftanın 6 günü çalışmakta ve 1 günü ise dinlenmektedir. Dinlenilen günün hangi güne denk geldiği farklılık göstermekte olup genel olarak gece saatlerinde bekçiler misyon yapmakta olup İYİ Parti tarafından atılan adım ile misyonlarını sürdürmekte olan çarşı ve mahalle bekçilerinin 6 gün çalışıp bir gün dinlenmesi yerine 1 gün çalışıp 1 gün dinlenmesi başka bir deyişle 8 – 24 sistemine geçilmesi istenildi.