BİM Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

tarafından
192
BİM Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

Türkiye’nin en büyük, en çok ödenti veren şirketlerinden biri de BİM market zinciridir. Türkiye’de ve yurt dışında suratlarca mağazası ile faaliyetlerini sürdüren şirket yaptığı indirimlerle de isminden laf ettirmektedir. Her hafta cuma günleri geçerli olan güncel indirimli mahsuller fihristi ile milyonlarca alıcıyı mağazalarına sürükleyen şirket satış rekorları kırmaktadır. İşletmenin zaferleri, şube rakamı lüzumu da çoğalmaktadır. Ülke genelindeki suratlarca mağazada binlerce personel istihdam edilmektedir. Ülke genelindeki binlerce birey, işsizler, iş değiştirmek isteyenler BİM iş duyuruları, personel alımı 2020 ile alakalı sualler sormaktadır. Özellikle de işletmenin maaş siyaseti merak edilmektedir. Peki BİM personel maaşları 2020 ne kadar? BİM kasiyer, mağaza mesulü, reyon misyonlusu maaşı 2020 ne kadar? BİM çalışma koşulları ve çalışma saatleri 2020 nasıl? BİM part-time ve ful-time ücretleri ne kadar? BİM iş duyuruları, personel alımı ve iş müracaatı 2020 nasıl yapılır?

BİM Nedir? Açılımı Nedir? BİM Kimin?

Şirket ülkedekie en büyük market zincirlerinden biridir. Mağaza rakamı, çalışan rakamı, mahsul rakamı, satış rekorları ile ödenti rekorları kırmaktadır. BİM’in açılımı Birleşik Mağazalar Anonim Firmayıdır. BİM’in sahibi ise Mustafa Latif Topbaş’tır. İşletmenin paydaşları ise şu biçimdedir;

Mustafa Latif Topbaş :  %14,78
Ahmet Afif Topbaş : % 9,39
Abdulrahman El Khereiji : % 2,50
Firdevs Çizmeci : % 1,15
Fatma Fitnat Topbaş : % 1,00
Ahmed Hamdi Topbaş : % 0,53
Ahmet Hamdi Topbaş : % 0,17
Ömer Hulusi Topbaş : % 0,12
İbrahim Halit Çizmeci : % 0,00
Öteki Millete Sarih : % 70,36

BİM Çalışma Koşulları ve Çalışma Saatleri 2020

Ülkenin en büyük, en çok alıcı sürükleyen market zincirinde çalışma koşulları son derece ağırdır. Zira mağazalarda yoğunluk oldukça fazladır. Binlerce alıcının akın ettiği şubelerde sadece birkaç personel çalıştığı için çalışanlar işlerle güç baş etmektedir. Ancak BİM mağazalarında çalışma koşulları 2020 öteki işletmelere, market zincirlerine göre daha iyidir. Adaleye, reyon ve ambar olmak üzere her yerde çalışırlar. Paklik, mahsul temini ve yerleştirmesi yeniden her çalışanın vazifeyidir. Yoğunluk sebebiyle personeller gün boyu ayakta durabilir.

BİM mağazalarının çalışma saatleri 2020 09.00 ile 21.00 arasındadır. Bu sebeple mağazalarda emekçiler vardiya sistemiyle çalışır. Bazı personeller sabah gelip akşam mağazadan erken çıkarlar. Kimileri de öğle saatlerinde gelip firmayı kapatırlar. Personeller günde vasati 9 saat çalışırlar. Ancak yoğunluğa ve çalışan rakamına bağlı olarak daha fazla çalışmaları da kendilerinden istenebilir. Çalışanlar haftada 6 gün işe kazançlar 1 gün haftalık izin kullanırlar. 1 senelik hizmet zamanını doduranlar ise 14+2 günlük senelik izin hakkı elde ederler.

BİM Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

BİM kasiyerleri, reyon misyonluları, mağaza mesulleri, ambar mesulleri, mahsul dağıtıcıları ile alakalı en çok merak edilen mevzu aldıkları maaşlarla alakalıdır. Bu sebeple “BİM personel maaşı 2020 ne kadar?” suali sık sık sorulur. İşletmenin maaş siyasetinin merkezinde minimum ücret bulunur. BİM personel maaşları 2019 2020 TL başka bir deyişle minimum ücret seviyesindeydi. Yeni senede minimum ücretin çoğalması ile beraber BİM personel maaşı 2020 2 bin 324 TL oldu. Değişik kadrodaki, hizmet süresi fazla olan personeller ise daha yüksek ücret alabilir.

BİM bölge müdürü 5 bin TL, mağaza müdürü 4 bin TL, mağaza mesulü 3 bin 500, mağaza müdürü dayanakçısı 3 bin TL aylık alır.

BİM reyon misyonlusu, kasiyer, reyon mesulü, şarküteri misyonlusu, dağıtıcı personel 2 bin 324 ile 2 bin 500 TL arasında ücret alır.

NOT: Personellerin maaşlarını etkileyen aile dayanağı, çocuk dayanağı, yemek ücreti, prim ödemesi, sigorta ve BES kesintisi gibi değişkenler vardır. Misalin BES kesintisi nedenyile aylıklar 100 TL düşerken prim sebebiyle 500 TL’ye kadar artabilir.

BİM Personelleri Ne İş Yapar?

İşletmede çalışmayı düşünenler bu suali sık sık sorar. Ülkenin her yerindeki mağazalarda kumpasın korunması, işleyişin devam etmesi için çalışanlara büyük misyon düşmektedir. Bu kapsamda yapılması gereken misyonlar şu biçimdedir;

Mağaza ve reyon pakliği yapılır.

Mahsul stoğu hakimiyet edilir ve noksan kalan mahsul sipariş edilir. Satılmayan mahsul bildirilir.

Adaleye güvenliği, Z raporu, para teslimi yapılır.

Müşterilerin istekleri geri çevrilmez, suallere ve isteklere karşılık verilir.

Mağaza güvenliği sağlanır ve reyonların boşalmasına izin verilmez.

BİM Personel Alımı Koşulları 2020

Ülkenin en büyük işletmelerinde çalışacak adaylarda bazı koşullar aranmaktadır. Bu kapsamda yoğunluğa, hizmet sektörüne, güçlü çalışma temposuna ayak uydurabilecek bireyler işe alınmaktadır. Bu kapsamda bim personel alımı koşulları 2020 şu biçimdedir;

Adayların en az lise mezunu olması, bağlantı kabiliyetlerinin yüksek olması gerekir.

Perakende, market sektöründe tecrübeli personellere öncelik verilir.

Esnek çalışma saatlerinden şikayet etmeyecek, vardiyalı çalışabilecek bireylere öncelik verilir.

Bağlantı mahareti yüksek, fiziksel maniyi bulunmayan bireyler işe alınır.

Sigara kullanmayan, adli sicili pak olan, makûs şanla anılmayan, daha evvel işletmeden kovulmamış şahısların kısmeti daha yüksektir.

BİM İş Müracaatı ve İşe Alım Süreci 2020

Şirket bünyesinde, mağazalarda çalışmak isteyen milyonlarca birey bulunur. Bu sebeple “BİM iş duyuruları ve personel alımı 2020” hakkında araştırma yapan çok rakamda yurttaş bulunur. BİM iş bültenlerini takip etmek ve müracaat yapmap için işletmenin internet sitesine girerek “BİM’de Kariyer” sayfası ziyaret edilmelidir.

BİM’de Kariyer sayfasında personel aranan pozisyonlar, sarih iş duyuruları, hangi kentte personele gereksinim dinlendiği gösterilmektedir. Bu sayede iş arayan bireyler bu sayfa aracılığıyla müracaat harekâtlarını asıllaştırabilir. Ayrıca BİM mağazalarının girişlerine afiş asılarak personel alım bülteni de paylaşılmaktadır. Çalışmak istediğiniz mağazaya giderek çalışmak istediğinizi iletebilir ve iş müracaat formu doldurabilirsiniz.