BOREN KPSS İle Büro Memuru, Mühendis, Sekreter ve Fizikçi Alım İlanı Yayımladı!

0
45
views
Son güncelleme

Milli Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı değişik pozisyonlarda personel alımı yapacağını belirtti. 21 Şubat 2020 tarihinde Fotoğrafı Gazete’de yayımlanmış olan duyuruya göre BOREN Ankara Merkez teşkilatınd görevlendirmek üzere kontratlı personel alımı yapılacak. Ayrıca bu güzergahta adaylara KPSS puanı sırasına göre laflı imtihan yapılacak.

İlgili Sözlü imtihana katılacaklar KPSS’de almış oldukları puanlar ve Yabancı Dİl İmtihanından almış oldukları puanlar temel alınarak yapılacak sıralamaya göre kadro rakamın 4 katı kadar aday laflı imtihana katılabilecekler.

ALIMLAR HANGİ KADROLARA YAPILACAK?

KPSS puanı ile Milli Bor Araştırma Enstitüsü Başkanlığı Lisans mezunları içerisinden, 3 Meteoroloji Mühendisi, 2 Kimya Mühendisi,  1 Makine Mühendisi, 1 Fizikçi, 1 Ofis Görevlisi ve 1 Sekreter pozisyonlarında alım yapılacak.

MÜRACAAT GENEL KOŞULLARI NEDİR?

1 Laflı İmtihana; 2018 veya 2019 seneyi Kamu Personel Seçme İmtihanı KPSS’ndan her bir grup pozisyon unvanı için EK-1’deki Tablo’da aranan puan cinsinden belirtilen minimum taban puanı almış olanlar müracaat etebilecektir. Adaylar EK-1’deki Tablo’da belirtilen yalnız bir grup için müracaat yapabilecektir. Birden fazla grup için müracaat yapılması halinde, tüm müracaatlar geçersiz sayılacak, bu biçimde imtihana girenler kazanmış olsalar bile vazifeye başlatılmayacaktır.

2 İdaremeliğin 7. maddesi uyarınca 657 rakamlı Devlet Memurları Yasasının 48. maddesinde sayılan genel koşulları taşımak ve son müracaat tarihi haysiyetiyle müracaat etilecek grup için EK-1’deki Tablo’da belirtilen öğrenim programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim müesseselerinin birinden mezun olmak.

3 Mühendis ve Fizikçi pozisyonlarına müracaat edecek adaylar için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından İngilizce Dili’nde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit İmtihanı Yabancı Dil Sınavı’ndan en az D seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen başka bir dokümana sahip olmak veya Yükseköğretim Müesseseleri Yabancı Dil İmtihanı YÖKDİL’ndan en az 60 puan almış olmak.

MÜRACAATLAR MART’TA BAŞLIYOR!

BOREN personel alımı müracaat süreci 02 Mart 2020 tarihi saat 10:00 itibari ile başlayacak olup en geç 17 Mart 2020 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Bu güzergahta başvrular, BOREN’nin www.boren.gov.tr adresli fotoğrafı internet sitesinde açılacak olan “Kontratlı Asli Personel Alımı Giriş İmtihanı Müracaatı” iletişimi üzerinden doldurulacak Müracaat Formu kullanılarak yapılacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here