Çocuk Gelişimcisi Maaşları 2020 Ne Kadar?

tarafından
80
Çocuk Gelişimcisi Maaşları 2020 Ne Kadar?

Çocuk Gelişimcisi Maaş, Çocuk Gelişimcisi Maaşı Çocuk Gelişimcisi Maaşları. Türkiye’de son yarıyıldaki en popüler iş gruplarının başında “çocuk gelişimcisi” gelmektedir. Çocuk gelişimine, erken yaşta eğitime verilen ehemmiyet çoğaldıkça bu alanda çalışan personellerin istihdam fırsatı da çoğalmaktadır. Özellikle de manili, özel gidişata sahip, özel alakaya lüzum dinleyen çocuklar için çocuk gelişimcileri kritik rol oynar. Bu sebeple bu personellerle alakalı pek çok sual sorulur. Peki çocuk gelişimcisi nedir? Kimdir? Çocuk gelişimcisi çalışma koşulları ve çalışma saatleri 2020 nasıl? Çocuk gelişimcisi maaşları 2020 ne kadar?

Çocuk Gelişimcisi Nedir? Kimdir?

Bu işi icra eden şahıslar çocukların sihrime ve gelişim süreçlerini en iyi biçimde geçirmeleri için onlara yardım ve dayanak sağlayan bireylerdir. Bu kapsamda çocuklara fiziksel, akılsal yardım sağlanır. Personeller bu işi icra edebilmek için hem lisans hem de dışarıdan ek marifet, kurs eğitim dayanağı almalıdır. Zira personeller devamlı çağın gerektirdiği eğitimleri, bilgileri almalıdır. Çocuk Gelişimcisi Maaş, Çocuk Gelişimcisi Maaşı Çocuk Gelişimcisi Maaşları.

Çocuk Gelişimcisi Çalışma Koşulları 2020

Devlet ve özel sektörde personellerin çalışma koşulları değişiklik gösterebilir. Devlette koşullar daha iyidir. Personeller genellikle Aile Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi bakanlıkların bünyesinde misyon alır. Ayrıca alt kuruluşlarda, genel müdürlüklerde, ulus eğitim merkezlerinde, sağlık kurumularda, üniversitelerde, anaokulularda, çocuk esirgeme müesseselerinde, özel eğitim kuruluşlarında da personeller misyon yapabilir. Çalışanlar çocuklarla iç içedir. Genellikle bir reyin alanında veya sınıf gibi bir etrafta çalışırlar. Özel sektörde de gidişat eştir. Yalnızca çalışma yoğunluğu ve temposu daha ağırdır. Çocuk Gelişimcisi Maaş, Çocuk Gelişimcisi Maaşı Çocuk Gelişimcisi Maaşları.

Çocuk Gelişimcisi Çalışma Saatleri 2020

Özel sektörde ve devlette çalışma saatleri değişiklik gösterebilir. Genellikle devlette çalışma saatleri daha azdır. Özel sektörde ise yoğunluk fazladır. Devlette çalışma saatleri 09.00-15.00 saatleri arasındadır. Genellikle daha geç saatlerde çalışma, ders olmamaktadır. Özelde ise personeller talebe rakamına, ders yoğunluğuna göre daha fazla çalışmaktadır.

Çocuk Gelişimcisi Ne İş Yapar?

Personellerin hemen hemen her vazifeyi çocuklarla alakalıdır. Yapılan işler sayılmakla bitmez. Çocuk gelişimcisi A’dan Z’ye pek çok vazifeyi icra eder. İşte o misyonlar;

  • Ders programını hazırlarlar. Etkinlikleri düzenlerler.
  • Çocuklarla alakalı rapor ve çizelge düzenlerler.
  • Çocukların yaş grubuna, özel vaziyetine göre program oluştururlar.
  • Ailelere müteveccih bilgilendirme buluşmaları, eğitimler hazırlarlar.
  • Çocukları sosyal, psikolojik, fiziksel olarak geliştirmek için mücadele gösterirler.

Çocuk Gelişimcisi Maaşları 2020 Ne Kadar?

Son yarıyılda dünyada çocuk gelişimcisi olarak çalışan personel rakamı çoğalmaktadır. İşe alaka artıkça, personellerin çalışma koşullarıyla alakalı pek çok sual sorulmaktadır. Personeller özel sektörde ve devlette değişik ölçüde ücret alabilmektedir. Aldıkları aylıklar ise değişik değişkenlere göre değişebilmektedir. Bu kapsamda 2020 senesinde vasati çocuk gelişimcisi ücreti 3 bin TL ile 5 bin TL arasında değişebilmektedir. Çocuk Gelişimcisi Maaş, Çocuk Gelişimcisi Maaşı Çocuk Gelişimcisi Maaşları.

Devlette Çocuk Gelişimcisi Ücreti 2020

Kamuda çalışanların aldığı ücretleri etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. Personellerin konutlu olup olmaması , eşininin çalışıp çalışmaması, çocuk rakamı, eğitim vaziyeti, döner anapara ücreti, ek ders, ek tazminat, sigorta ve BES kesintisi gibi vaziyetlere bağlı olarak ödenen ücretler değişebilir. Bu değişkenlere bağlı olarak personellerin maaşları 500 ile 1000 TL arasında yükselebilmektedir. Bu kapsamda devlette çocuk gelişimcisi maaşları 2020 şu biçimdedir;

9/1 derecesinde yeni başlayan çocuk gelişimcisi ücreti 4 bin 550 TL ortamındadır.

7/3 derecesinde 5 sene tecrübeli personel ücreti 4 bin 600 TL ortamındadır.

5/2 derecesinde 10 sene tecrübeli çalışanın aldığı aylık ücret 4 bin 850 TL ortamındadır.

3/1 derecesinde 15 sene tecrübeli çalışanın aldığı ücret 5 bin 50 TL ortamındadır.

2/3 derecesinde 20 sene tecrübeli personel ise 5 bin 200 TL ortamında aylık almaktadır.

1/4 derecesinde 25 sene süresince çalışmış personel 5 bin 300 TL ortamında ücret almaktadır.

Özel Sektör Çocuk Gelişimcisi Ücreti 2020

Özel sektörde yeni işe başlayan, yeni mezun personellerin aldığı ücretler oldukça düşüktür. Tecrübe, galibiyet, alıcı kitlesi çoğaldıkça personellerin aldığı ücretler de yükselir. Zira özel alakaya lüzum sahibi çocukların eğitimi ve gelişimi için ortaya konan paralar oldukça büyüktür. Çocuk Gelişimcisi Maaş, Çocuk Gelişimcisi Maaşı Çocuk Gelişimcisi Maaşları.

Özel sektörde yeni başlayan çocuk gelişimcisi ücreti 2020 2 bin 500 TL ortamındadır.

Tecrübeli, galibiyetli, tanınan personellere verilen ücret ise 5-10 bin TL arasında değişebilmektedir.