Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

tarafından
486
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Strateji ve Bütçe Başkanlığı‘nın kariyer iş personeli olan Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı işine nasıl girilir? Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı nedir? Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı 2020 seneyi maaşı ne kadar? Ayrıntıları haberimizde inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Nedir?

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Başkanlıklardan olan Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın ünitelerinde görevlendirilen kariyer iş grubudur. Temel olarak misyonu çalıştığı üniteye göre değişmektedir. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Takviyecileri ile Uzmanları misyon yaptıkları ünitenin misyon ve mesullükleri doğrultusunda kendilerini geliştirirler. Bu bağlamda eğitim, seminer ve buluşmalarda yer alırlar, ünitelerin çalışma alanında çıkan suallere çözüm teklifleri üretirler.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın müessesesel yapısı ve misyonlarına dair daha ayrıntılı bilgilere altta manipülasyonuna yer verdiğimiz çalışmamızda erişebilirsiniz;

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur? 

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı işine girmek isteyen adayların öncelikli olarak memuriyet için lüzumlu genel koşulları, tanımlanmış yaş ve mezuniyet koşullarını taşıyor olmaları gerekmektedir. Bunun yanında öbür A Grubu işlerde olduğu gibi Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda alanlarına göre Başkanlık tarafından tanımlanmış puan cinslerinde yeterli puana sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı işine girmek için adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından tertip edilen Yabancı Dil Sınavı’nda en az C seviyesi puan almış olmaları koşuldur. Aksi halde öbür koşulları taşıyor olsalar dahi Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı için açılan müsabaka imtihanlarına katılmaları muhtemel olmayacaktır.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı alımı iki safhalı olarak Başkanlıkça reelleştirilmektedir. Bu evrelerden ilki olan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı yazılı imtihanına işe alınması tasarlanan aday rakamının yirmi katı kadar aday arasında yer almaları gerekmektedir. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı yazılı imtihanında zaferli olan adaylardan alınacak aday rakamının dört katı kadarı ise Başkanlığın tertip edeceği laflı müzakerelere katılma hakkına sahip olabilecektir.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Uzman Yardımcılığı işine ve imtihanına dair daha ayrıntılı bilgileri bulabileceğiniz Strateji ve bütçe uzman yardımcılığı iş tanıtımı yazımıza alttaki manipülasyon ile erişebilirsiniz;

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Özlük Hakları

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı işine yazılı müsabaka imtihanını ve laflı ziyaretleri geçerek girmeye hak kazanan adaylar merkez uzmanı statüsünde misyonlarına başlayacaklardır. Bu statü iş üyelerine 3600 ek gösterge olanağı sunmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Görev Yeri Neresidir?

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı işine giren iş üyeleri Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın bulunduğu Ankara’da misyon yapacaklardır.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı 2020 Maaşı Ne Kadar?

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı işine imtihanlarda zaferli olarak girmeye hak kazanan ve Strateji ve bütçe uzman yardımcısı olarak cetmesi asıllaştırılan birinin 2020 seneyi maaşı takribî olarak 6100 Türk Lirasıdır. İşte yeterlik süreçlerini bitirerek Strateji ve Bütçe Uzmanı olarak soyulmaya hak kazananların ise alacakları maaş 2020 seneyi itibariyle takribî olarak 6950 Türk Lirası olacaktır.

*Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı iş üyelerinin 2020 seneyi maaş meblağları, fertsel olarak değişikleşen kesintiler ve ilaveler dikkate alınmaksızın belirtilmiştir.