Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Maaşları Ne Kadar?

tarafından
95
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Maaşları Ne Kadar?

NASIL DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ OLUNUR? DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ KİMDİR? DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ NE İŞ YAPAR?

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Maaşı, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Maaşları. Deniz ulaştırma işletme mühendisi olabilmek için bir adayın deniz ulaştırma işletme mühendisliği veya eşi bir kısım mezunu olması gerekmektedir. Tabi ki yalnızca mezun olmak bir işi yapmaya yetmemektedir. Kamuda deniz ulaştırma işletme mühendisi olmak isteyen adaylar kamu personeli seçme imtihanına girerek ceddilmelerine sağlayacak kadar puan almalı veya özel sektörde çalışmak istiyorlarsa da işletmelerin aradıkları kriterleri yerine getirmelidirler.

Deniz ulaştırma işletme mühendisi yanıtını da deniz ulaştırma işletme mühendisi ne iş yapar içinden yanıtlayabiliriz. Ulaştırma işletme şirket mühendisi ne iş yapar kısmını kalemtıraş olursak;

  • Deniz erişim vasıtalarının tehlikesiz bir biçimde çalışmasını ve işlemesini sağlarlar,
  • Teknisyenler ile idare kadroları arasında köprü misyonu görürler,
  • Deniz erişim vasıtalarındaki bulunan yüklerin zorunlu limanlara erişip erişmediğini hakimiyet ederler,
  • Deniz ticareti ile alakalı işlerin idaresini yaparlar.

KAMUDA DENİZ ULAŞTIRMA ŞİRKET MÜHENDİSİ MAAŞI 2020 YILINDA NE KADAR?

Yeni başlayan Mühendis Maaşı           5650-5750 Türk Lirası

5 senelik Mühendis Maaşı                       5750-5850 Türk Lirası

10 senelik Mühendis Maaşı                     6000-6100 Türk Lirası

15 senelik Mühendis Maaşı                     6200-6400 Türk Lirası

20 senelik Mühendis Maaşı                     6350-6450 Türk Lirası

25 senelik Mühendis Maaşı                     6400-6600 Türk Lirası

Yukarıda yer alan tabloda kamuda çalışan mühendislerin vasati olarak aldıkları maaşlar görülmektedir. Bu sayılara aile dayanağı, ek mesailer, gidişata göre yurtdışı görevlendirmelerinden elde edilen kazançlar gibi ek ücretler ilave edilebilir fakat genel olarak kamu personeli olarak vazifeye yeni başlayan bir deniz ulaştırma işletme mühendisi 5700 TL dolaylarında maaş almaktadır diyebiliriz. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Maaşı, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Maaşları.

ÖZEL SEKTÖRDE 2020 DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ MAAŞLARI NE KADAR OLDU?

Deniz ulaştırma işletme mühendisi olarak çalışma noktasında özel sektör ile kamuyu mukayese edecek olursak kamunun aşikar bir şekilde önde olduğunu görebiliriz. Özel sektörde firmalar genellikle yeni başlayan mühendislerine minimum ücret ortamlarında maaş vermektedir. Yeni başlayan bir deniz eriştirme şirket mühendisi de özel sektörde 2700 TL ortamlarında maaş almaktadır. Tabi ki özel sektörde bu vaziyet şirketten işletmeye değişebileceği için bunu vasati sayı olarak almak doğru olacaktır zira yeni başlayan mühendislerine minimum ücret veren işletmeler olduğu gibi 3000-3500 TL dolaylarında maaş veren işletmeler de bulunmaktadır.

DENİZ İŞLETME MÜHENDİSİ MÜHENDİSİ ÇALIŞMA OLANAKLARI, ORTAMI NASILDIR? DENİZ İŞLETME MÜHENDİSİ MÜHENDİSİ ÇALIŞMA SAATLERİ HAFTALIK NE KADARDIR?

Deniz ulaştırma işletme mühendisliğine dair çalışma saatleri ve çalışma koşulları bilgisini kamu ve özel sektör diye ikiye ayırmak doğru olacaktır.

Kamuda personeli olarak misyon yapan deniz ulaştırma işletme mühendisleri kamu personellerinin çalışma saati olan haftalık 40 saat mesai saatine natüreldir. İstisnai vaziyetlerde, proje yetiştirme yarıyıllarında vb. zamanlarda ek mesaiye kalabiliyor olsalar da genellikle çalışma saatleri alt yukarıya bu kadardır. Çalışma koşullarına geldiğimizde ise hem alınan maaştan dolayı hem de beyaz yakalı bir iş üyeyi olmaları hasebiyle deniz eriştirme şirket mühendisleri iyi çalışma imkânlarına sahiptirler. Çalışma etrafları da uzmanlık alanlarına göre farklılık gösterebilmekle beraber mühendisler zaman zaman büroda, zaman zaman sahada zaman zaman da laboratuvar civarında çalışabilmektedirler. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Maaşı, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Maaşları.

Özel sektör personeli olan deniz ulaştırma işletme mühendisleri ise kamudaki kadar rahat olamayabilmektedirler zira özel sektörde özellikle yeni başlayan mühendis olma noktasında hem oldukça düşük ücretler elde edilirken aynı zamanda yorucu ve yoğun bir tempoda çalışılmaktadır.