Ebe KPSS 2020/4 Lisans Atama Taban Puanları

tarafından
137
Ebe KPSS 2020/4 Lisans Atama Taban Puanları

Memur olmak isteyen memur adayları KPSS başka bir deyişle kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan sınava girerek aldıkları puanlara göre ceddilmeyi beklerler. Sağlık bakanlığı, milli eğitim bakanlığı gibi kurumlarda bu sistem merkezi atama şeklinde ilerlemektedir. 2020/4 sağlık bakanlığı tarafından reelleştirilen bir merkezi atama yarıyılıdır. Biz bu cetmelerde kullanılan yerleştirme puanlarını sonraki cetmelerde adaylara fikir vermesi amacıyla sitemizde yayımlıyoruz. Bu içerikte ise ebe KPSS 2020/4 atama puanları listesi yer almaktadır.

KPSS 2020/4 EBE ATAMA TABAN PUANLARI

Ebe kadrolarına 2020/4 merkezi cetmesi içinde 1091 kontenjan ufalamıştı. Adaylar yeterli puanları alarak bu kontenjanlara yerleştiler.

Bahsettiğimiz yeterli puanların tamamı alttaki listede bulunmaktadır fakat azami ve en düşük puanları ayrıca belirtmek gerekirse ebe kadrolarına 2020/4 merkezi cetmesinde en büyük puan ile yerleşen adayın puanı 84,150 olarak karşımıza çıkarken en ufak puan ile yerleşen adayın puanı ise 63,366 olarak ortaya çıkmıştır.

Yukarıyadaki puanlara göre en büyük puan ile cetmesi gerçekleşen ferdin cetmesi Kocaeli kentineyken en ufak puan ile cetmesi gerçekleşen ferdin cetmesi ise Diyarbakır ilinedir.

Ebe KPSS 2020/4 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdadır.

Kamu personeli olmaya dair her konuda aklınıza takılanları sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

* İçeriğimizde yer verdiğimiz bilgiler ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bulunan bilgilerden derlenerek oluşturulmuştur. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcı olacaktır.