EGM KPSS 50 Puan ile ve KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Sürecini Başlattı!

0
33
views
Son güncelleme

Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz gün yayımladığı duyurulara göre bünyesindeki personel noksanlığını karşılamak üzere farklı pozisyonlarda personel alımı yapacağını belirtmişti. Bu kapsamda her iki kadro içinde müracaat süreci başladı ve adaylar müracaatlarını en geç 21 Şubat 2020 tarihine kadar asıllaştırmak zorundadırlar. Bizde İşin Olsa takımı olarak sizlere bu haberimizde alakalı bültenin ayrıntılarını aktaracağız.

İLANLARIN DETAYLARI:

EGM her iki alanda bülten yayımladı. Kamu Personeli Seçme İmtihanı puan gidişatına göre bümnyesine taşra teşkilatları olan Bartın, Bitlis, Kocaeli, Özel Harekat Başkanlığı, Polis Yüksekokulu Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Van şehirlerinde 9 karakter boş kadro ile aşçı alımı yapacağını bildirdi. Alakalı bülten Ocak ayında yayımlanmıştı ancak müracaat rakamı eksik olduğu için hem KPSS puanı koşulu düşürüldü ve hemde müracaat süreci uzatılarak müracaatlar yine alınmaya başlandı.

Bir değişik bültene göre ise Emniyet Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Seçme İmtihanı koşulu olmadan 2020-1 kapsamında Kontratlı Kaptan unvanında Havacılık Dairesi Başkanlığına 1 bir Uçak Kaptanı alımı yapacak.

KİMLER MÜRACAAT YAPABİLİR?

– 657 rakamlı Devlet Memurları Yasasının 48 inci maddesinde belirtilen koşulları taşımak,

– Soyulmak istediği unvanla alakalı olarak belirtilen özel koşulları taşımak,

– Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek,

– Laflı ve/veya uygulamalı imtihanda zaferli olmak,

– Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması neticeleri pozitif olmak. Yapılacak laflı/uygulamalı imtihan neticeyi zaferli olan ve Emniyet Teşkilatına soyulmaya hak kazanan adaylardan istenilecek

KADROSUNA GÖRE ÖZEL KOŞULLAR NEDİR?

Aşçı Kadrosuna Müracaat Koşulları: Ortaöğretim Müesseselerinin Besin Meşrubat Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Harcayıcı Hizmetleri AlanıBeslenme ve Konut Yönetimi Dalının, Aile ve Harcayıcı Hizmetleri Alanı-Konut Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri AlanıTurizm/Otelcilik ve Turizm Dalının birinden mezun olmak ve ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme İmtihanından 50 puan almış olmak koşulları aranacak.

Kaptan kadrosuna Başvuruar: Kaptan olarak asgari 5000 saat çift motor statik kanat uçuşu bulunmak, Tip intibak hocayı olmak. TRI Type Rating Instructor, 1. Kaptan Kaptan statüsünde olmak ve sıhhat kaliteyi olarak kaptanlık sıhhat koşullarını taşıyor olmak.

MÜRACAAT SÜRECİ BAŞLADI!

EGM aşçı alımı ve Kaptan alımı için müracaat süreci bu hafta itibari ile başladı ve adaylar müracaatlarını en geç 21 Şubat 2020 tarihine kadar asıllaştırmak zorundadırlar. Müracaat rehberi ve müracaatlar hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilmek için alttaki iletişimleri kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here