EGM Lise ve Lisans Mezunu Bekçi Maaşları Hakkında Yeni Açıklama Yaptı!

0
28
views
Son güncelleme

Emniyet Genel Müdürlüğü 3 Şubat tarihli bir basın söylemesi yaptı. Söylemede medyada çıkılan bekçi ücretları hakkında doğru bilgileri paylaşıldı. Buna göre Bekçi ücretları ile bazı iş grupların ücretlarının mukayese etildiğini ve bu neticelerin doğru olmayacağı ifade edildi. Aynı fakülteden mezun olan iki kamu çalışanın değişik kadrolarda görevlendirilmesi ile özlük hakları bakımından değişiklikler göstereceği ifade edildi.

BEKÇİLER EN DÜŞÜK ÜCRET ALAN İŞ GRUBUDUR!

Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin 657 rakamlı devlet memurları yasasına tabi kolluk ünitelerine destekçi olmak için görevlendirilen personeller olduğu ifade edildi. Kolluk üniteleri kendi arasında mukayese etildiğinde en düşük ücret alan iş grubu bekçi personelleri olduğu ifade edildi. Ayrıca bekçilerin gece asayiş hadiselerini yasaklamakla görevlendirildikleri anımsatıldı. Gece çalışmanın tehlike açısından daha fazla olduğu değişik iş gruplarına sağlanan hizmet zamlarından faydalanamadıkları ifade edildi.

LİSE MEZUNU BEKÇİ MAAŞI NE KADAR?

Medya uzuvlarında yer alan bekçi ücretları öbür iş grupları ile karşılaştırmasının doğru sayıları oluşturmadığı ifade edildi. Bu bağlamda bekçilerin konutlu ve çocuklu ücretları ile öbür iş gruplarındaki çalışanların bekar ücretlarının dikkate alındığı anlaşıldığı söylendi. Buna göre lise mezunu olan ve bekar bekçi ücretı 4.527 Tl, Lisans mezunu bekçi ise 4.534 Tl ücret almaktadır söylemesi paylaşıldı. Söylemenin tamamına ulaşmak için https://www.egm.gov.tr/03022020-tarihli-basin-aciklamasi adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here