EGM ve JSGA Memur ve Astsubay Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

0
30
views
Son güncelleme

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına alım yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan duyurulara göre değişik alanlarda alım yapılacak. İşin Olsa takımı olarak haberimizde sizlere ayrıntıları aktaracağız.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ALIMLARI:

EGM bünyesine iki değişik alanda alım yapacağını belirtti. Bu kapsamda KPSS 50 puan ile kadrolu personel ve KPSS koşulu olmadan sözleşmei personel alımı yapacak.

Bu kapsamda KPSS 50 puan  ile değişik ünitelerine 9 karakter kadro ile aşçı alımı yapacak. Alımlar, 1 Polis Yüksekokulu Başkanlığı, 3 Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 1 Bartın, 1 Bitlis, 1 Özel Harekat Başkanlığı,1 Kocaeli, ve 1 Van şehirlerinde alım yapılacak. Adaylardan 657 Rakamlı Devlet memurları yasanın 48. maddesindeki koşullar ve Kamu personeli Seçme İmtihanı koşulu aranacak olup en az lise mezunu olanlar müracaat yapabilecekler. Ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayınız.

EGM bir öteki duyurusuna göre ise, Kontratlı Kaptan unvanında Havacılık Dairesi Başkanlığına 1 bir Uçak Kaptanı alımı yapılacağını bildirdi. Adaylardan genel olarak 657 Rakamlı DMK 48. maddesindeki kaliteler aranacak. Özel olarak ise, Kaptan olarak asgari 5000 saat çift motor statik kanat uçuşu bulunmak, Tip intibak hocayı olmak ve 1. Kaptan Kaptan statüsünde olmak gibi kaliteler aranacaktır. Ayrıntılı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI ALIMLARI:

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından geçtiğimiz gün yayımlanmış olan duyurulara göre kontratlı veya muvazzaf olarak astsubay alımı yapılacak. Adaylardan bu istikamette bazı ünvanlar için KPSS 60 puan koşulu aranacak bazı unvanlar için ise KPSS’siz alım yapılacak.

Jandarma Genel Komutanlığı 3550 karakter boşluk ile, Jandarma alanında 2.947, 126 Personel, 72 İkmal, 13 Maliye, 40 Uçak/Helikopter Teknisyeni, 52 İstihkam, 120 Bakım, 120 Muhabere, 60 Sağlık Muvazzaf alımı yapılacak. Müracaat yapmak isteyen adaylar 2018 senesinde yapılan KPSS’den Ön Lisans ve Lisans seviyesinde en az 60 puan almış olmaları zorunludur.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ise, 80 Güverte, 30 Makine, 5 Güverte Kurbağaadam, 15 İkmal, 15 Uçak Bakım, 10 Bilgi Teknolojileri, 10 erkek 10 bayan Yönetimsel alanında olmak üzere toplamda 175 astsubay alımı yapılacak. Bu bağlamda Makine ve Güverte alanları için KPSS koşulu olmaksızın alım yapılacak ve öteki alanlar için ise, KPSSP93 puan cinsinden en az 60 puana sahip olanlar müracaat yapabilecekler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here