EKPSS ile Engelli Memur Alımı Son Başvuru Tarihi! Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olacak?

0
22
views
Son güncelleme

2020 senesinde yapılacak olan Manili memur alımı imtihanına girecek adaylar dikkat! EKPSS imtihanı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme ÖSYM’den müracaatlar devam ediyor. Adaylar https://ais.osym.gov.tr/ aday harekâtları üzerinden müracaatlarını bitirmesi gerekiyor. Ayrıca ödeme operasyonlarını da ösym üzeriden yapabilir. ÖSYM merkezlerinden fotoğraflarına aktüellenebilir. Müracaatlar ne zaman sona erecek? EKPSS imtihan yerleri ne zaman belirli olacak?

EKPSS BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR!

2020 EKPSS imtihanı ne zaman yapılacak? İmtihan ÖSYM merkezlerinde mekteplerde 26/04/2020 tarihinde yapılacak. Neticeler ise 27 Mayıs 2020 tarihinde söylenecek.

Ekpss Müracaat tarihleri nedir? 24 Ocak 2020 tarihinde müracaat harekâtları alınmaya başlandı. Son müracaat tarihi ise 12 Şubat 2020 tarihinde saat 23:59’da sona erecek.

EKPSS İmtihan ücreti ne kadar? Adayların imtihan ücreti olarak 35 Tl ödeme yapması istenilmektedir. ödemler Akbank, Finansbank, Kuveyt Katılım Bankası, Halkbank, bankalarından ATM, Şube ve internet bankacılığından yapılacak. Ziraat Banaksından ise internet ve mobil bankacılıktan ödeme yapılabilir. Kredi kartı ile ödeme ise odeme.osym.gov.tr adresinden yapılabilecek.

İmtihan yerleri ne zaman belirli olacak? Müracaatlar 12 Şubat tarihinde bitirilmesinin ardından imtihan tarihi olan 26 Nisan tarihine kadar imtihan yerleri ÖSYM üzerinden söylenecek. Adaylar imtihan giriş evraklarını yanında götürmek zorunda olacaklar.

Müracaatlar nasıl yapılacak? EKPSS imtihanı test sualleri vb sualler için alttaki haberimizi inceleyebilirsiniz.

Açık öğretim Lisesi, Çok Programlı Liseler, Liseler, Hoş Sanatlar Liseler, Hoca Liseleri, İmam Hatip Liseleri,Ticaret İş Liseleri, Teknik Liseler, Sanayi İş, Kız İş, Sağlık İş, Otelcilik ve Turizm İş, Sekreterlik, Mesleksel ve Teknik Anadolu Lises, Astsubay Hazırlama mektepleri ve öbür iş liselerinden mezun olanlar, bu liseler haricinde ön lisans kısımlarından, lisans kısımlarından ve üniversitelerden mezun olan adaylar da müracaat yapabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here