Emeklilere 2020 Promosyonunda Gözler Toplantıda!

tarafından
46
Emeklilere 2020 Promosyonunda Gözler Toplantıda!

Emeklilere 2017 senesinden itibaren ödenen promosyonlara ait vaatler geçtiğimiz sene sonunda bitmiş olmakla beraber binlerce emekli 2020 senesinde yeni vaat ile yeni meblağda olan promosyon ödemesi alacak. 2020 promosyon ödemesine ait tarih ise Bankalar Birliği ve SGK’nın şubat ayında hakikatleştireceği buluşmada emin olacak.

En Az 300 TL Ödeme

2017 senesinde banklar ile hakikatleştirilen protokolde emeklilere üç seneliğine, bin TL alanlara 300, bin ile 2 bin lira arasında aylık alanlara 375, 2 bin lira üzeri aylık alanlara ise 450 lira olarak uygulanan banka promosyonda bir hayli emeklinin kontrat süresi sona eriyor.13 milyon emekliyi ilgilendiren promosyon görüşmeleri Sosyal Güvenlik Müesseseyi ile Türkiye Bankalar Birliği arasında önümüzdeki ay yapılacak.

Şubat Ayında Açıklanacak

Alakalı promosyon ödemelerine ait SGK ile Türkiye Bankalar Birliği, emeklilerin aylıkları karşılığında bankalardan aldığı yeni promosyon ölçülerini şubat ayında tanımlayacak olup iki müessese arasında2017’de imza atılan protokolle ilk kere toplu olarak başlatılan emeklilere banka promosyonu ödemesi de 3 sene evvel gerçekleşmişti

Kimler Faydalanacak?

Alakalı banka promosyonlarından tüm emekliler faydalanabilmektedir. Bu noktada ücretlerini özel ya da kamu bankalarına taşıyan emeklilere bu promosyonlar sunulmaktadır. Özellikle ücretlerin kendi müesseselerine taşınmasını isteyen bankalar 1000 TL’ye kadar çıkan promosyon veya öteki banka operasyonlarında avantajlı fırsatlar sunabilmektedir. 2020 seneyi itibari ile yapılacak olan yeni kontratlar ile bu sayılarda çoğalış olması olası.