Emeklilere İkramiye ve Promosyon Tutarı 3 Bin Tl Olacak!

tarafından
54
Emeklilere İkramiye ve Promosyon Tutarı 3 Bin Tl Olacak!

Emeklilere promosyon ödemelerinin yanı gizeme ikramiye ödemeleri ile beraber 3 Bi Tl meblağında ödeme yapılması bekleniyor.

Sosyal Sigortalar Kurumu, Bağkur ve Emekli sandığından emekli olan surat binlerce emeklinin gözü kulağı emekli promosyon haberlerinde. 2020 senesinde Bankalar Birliği ile Sosyal Güvenlik Müesseseleri arasında yeni uyuşmalar sağlanacak. Aşinayı gibi 2017 senesinde ilk defa bankalar tarafından verilmeye başlanan promosyon ödemelerinde en az maaş alanlara 350 Tl meblağında ödeme yapıldı. Yeni uyuşmalarda bu meblağın Bin TL ortamında olması bekleniyor. Bu ödemeler Mart ayında olması bekleniyor.

İKRAMİYE, PROMOSYON ÖDEMELERİ;

2020 senesinde ramazan ve kurban bayramlarında Bin’er Tl ikramiye ödemesi yapılacak. Ayrıca Temmuz ayında maaş zamları olacak. Sosyal Sigortalar Kurumu, Emekli Sandığı ve Bağkur emeklilerine mart Mayıs Temmuz ve Ağustos aylarında yeni ikramiye ödemeleri promosyon ödemeleri müjdeleri geldi. 18-22 Mayıs tarihinde Bin Tl, 27-30 Temmuz tarihinde ise Bin Tl ikramiye ödemesi yapılacak. Henüz promosyon ödeme meblağı netlik kazanmadı. Emekliler istedikleri bankalar ile maaş uyuşması yapabilirler. Bunun için bankalara başvuru edebilirler. Emekliye dağılacak olan yurttaşlar ise henüz çalıştığı müesseseye arzuhal ile müracaat yapabilirler. Büyümeleri aktarmaya devam edeceğiz.

EVDE BAKIM MAAŞLARI;

Öteki yandan konutta bakım maaşları ile alakalı büyümelerde muhakkak olmaya başladı. Şubat 2020 senesinde ne kadar konutta bakım maaşı ödenecek. Yeni ödemeler yapılmaya başlandı mı? Konutta bakım parası almak için şehir ve ilçelerde bulunan Sosyal hizmet merkezlerine istenilen belgeler ile beraber müracaat yapılması gerekmektedir.