En Zor Meslekler

tarafından
285
En Zor Meslekler

Çoğumuz işlerimizin dünyadaki en güç ve stresli işler olduğunu düşünüyoruz. Ancak, 9-5 bir işte çalışan bir masada oturuyorsanız, muhtemelen oldukça iyi. Burada dünyanın en güç ve en güçlü işlerine bir göz atacağız. Kimileri fiziksel, zekasal ve duygusal olarak zorlayıcı; Bir Hayli insanın bu kariyer yollarını takip etmeye karar vermesinin sebebi , işlerini bitirdikten sonra sezdikleri mükâfat – cemiyet üzerinde pozitif bir tesir yarattıklarını öğrenerek.

Dünyanın en güç 25 işine bir göz atalım:

25. Dağ Rehberi

Kayaçlar, buzullar ve kaygan meyiller arasında dağ kılavuzluğu son derece güçlü bir iş olabilir. Fiziksel olarak arz ediyor ve gün içinde ve dışarıda dağlara tırmanmak için çok fazla dayanıklılığa gereksiniminiz var. Ayrıca , herkesin güvenliğinden ve yolculuğunuzdaki cümbüşten mesul olacak , giden ve sosyal bir birey olmanız gerekir.

24. marangoz

Marangoz olmak yalnızca fiziksel olarak değil, zekasal olarak da zorlayıcıdır. İlk olarak, bir kat döşenmesi veya bir kitaplık oluşturması gibi, yapacağınız işi tasarılamanız gerekir. Sonra hangi vasıtaları kullanacağınıza karar vermeden evvel doğru ölçümleri tanımlamalısınız. Bir Hayli insan işi son derece mükâfatlandırıcı ve aynı zamanda iyi ödeme yapıyor.

23. Boyacı

Boyama başlangıçta basit bir iş gibi geliyor, ancak fotoğraf gerektiren alanlara erişmek için riskli yüksekliklere tırmanmaları gerekiyor. Bu şartlar düşmelere ve yaralanmalara yol açabilir. Boyama sırasında omurga ve adale problemlerine yol açabilecek biçimde omurgaya negatif tesir yapan acayip duruşlar.

22. Dublör

Bir dublör olmak, takip etmek için en güçlü kariyerlerden biri olabilir; binalardan sıçramaktan ateş yakmak. Foster profesyonel dublör söyledi “.. Bunu yapmak ve can vereceğiz Sen sıçramak için hazır kenarında duruyorlar ve tüm bedenin ve aklın Bunu yapmayın’, gidiyoruz”: Oysa ne O bir çocuktan beri yapmak istiyor ve işin adrenalin hareketlerini seviyor.

21. Paralı asker

Yabancı bir orduda Fransız yabancı lejyonunun yaptığı biçimde hizmet etmek için kiralanan askerler artık daha az kıt hale geliyor. Paralı askerler artık PMC veya özel askeri firmalar olarak adlandırılıyor ve temel olarak insanları ve kuruluşları gözetmek için kullanılıyor. Ancak, genellikle çok düşmanca bölgelere yerleştirilirler ve yaşamlarını günlük olarak tehlikeye atabilirler. Yüksek maaş, ciddi stres ve ortaya çıkabilecek mümkün travmayı karşılama edebilir.

20. Başkan

Bir başkan olmak muazzam bir statü ve faydalar ile kazanç, ancak tam bir ülkeye güvenmek, sizin us sıhhatinize hasar verebilir. Politik meseleler, ekonomi, eğitim, kalkınma ve beynelmilel ilişkilerden ülkenizin tüm mesullükleri ve ehemmiyetli kararları ile uğraşmak zorunda olduğunuz en güç işlerden biridir.

19. E-Atık Geri Dönüştürücüsü

E-atık geri dönüşümü, hasarlı zehirli maddeleri günlük olarak kullanan emekçilerin güvensiz bir civarda bitirildiğinde son derece riskli bir iş olabilir . Forbes’e göre , toplam e-atığın yalnızca% 25’i geri dönüşüm için bir araya gelmektedir – çoğu arazi ve havaya riskli zehirler vazgeçerek çöplükler veya yakma fırınlarında atılmaktadır. E-atık, çöp alanlarındaki Amerika çöplerinin yalnızca yüzde ikiini temsil ederken, toplam zehirli atıkların% 70’ine denktir. ”

18. Çiftçi

Çiftçiler, yoğun şartlarda çalışan büyük hayvanlarla uğraşırken uzun saatler geçirirler. Aynı zamanda, özgür zamanlarını kendi bütçelerine ve kendi malına ait bir çiftlikte kâr getirisine bakarak tüketmek zorundadırlar. Çiftçi olmak, zekasal ve fiziksel vaziyetinizde güç olan bir iş olmakla beraber, çoğu çiftçi işlerini tatmin etmekle alakalı olarak konuşur.

17. İtfaiyeci

Bir itfaiyecinin rolü, hayatı tehdit eden gidişatlarda potansiyel olarak ulusun yaşamını gözetmektir. Araba kazaları, su kurtarma, kimyevi madde sızıntıları ve natürel ki yangınlar gibi acil vaziyetlere yanıt vermek için 7/24 çağrıda bulunuyorlar. İş güçlü, riskli ve çoğu zaman fantastik derecede stresli ama yüksek seviyede iş tatmini sağlıyor.

16. Çatı ustası

Çatıcıların çoğu maaşı yüksek bir maaş kazansa da, fiziksel zorlama bu işi son derece güç bir kariyer haline getiriyor. Sıcak çarpması ve öteki hava ile alakalı meseleler ve düşme fobisi gibi apaçık tehlikeli gidişatlar vardır. Çatıcılar da kış aylarında güçlü bir zaman geçiriyorlar, zira makûs hava koşullarından dolayı işlerini iptal ediyorlar, bu da işe yaramayacakları ve ödeme yapamayacakları anlamına geliyor.

15. Polis Memuru

Bir olmak Polis memuru çok güç olabilir; Polis eforu, devirici yurttaşlardan günlük olarak beğenmiyor ve pek çok sopa alıyor. Gündüzleri ne cins bir kabahatle karşılaşacaklarını öğrenemiyorlar ve ülkelerini daha iyi bir yer haline getirmek için sık sık yaşamlarını bir araya getiriyorlar. Güç bir işe karşın, iyi bir nedene katkıda bulunduğunuzu öğrenmek çok sevindirici.

14. Astronot

Astronotlar fiziksel olarak uygun olmalı ve uzayda uzun misyonların zekasal yalıtımına katlanabilmelidir. Etraf genellikle streslidir ve bir krizde, astronotların baskı altında serinkanlı kalma maharetleri olmalıdır. Ama iş onunla büyük bir memnuniyet getiriyor. Bu tecrübeyi yaşamakta olanlardan biri olduğunuzu öğrenerek uzaydan dünyaya baktığınızı hayal edin.

13. Koruma

Bir başkan, şanlı veya işadamı için bir insan kalkanı olarak hizmet etmek için bir koruma ödenir. Hırsızlık, hamle, adam kaçırma, cinayet, taciz, saklı bilgi kaybı, tehditler veya öteki cezai kabahatler dahil olmak üzere genellikle ehemmiyetli veya kamuya ait bir figürü risklerden gözetirler. Ne bekleyeceğinizi öğrenmediğinizde ve saniyeler içinde tepki vermeye hazır olmanız gerektiğinde son derece güç. Ancak, bir hayli korumalar, coşku ve yüksek ödeme hakimiyeti için yaşar.

12. Metal İşçisi

Metal emekçiliği dünyadaki en güç işlerden birine sahip. Isı ve metal gibi apaçık şeyler ile uğraşmanın yanı gizeme, bu emekçiler maruz kaldıkları muhtelif kimyevilerin solunması sebebiyle uzun vadede tipik olarak negatif sıhhat tesirleri yaşarlar.

11. Arama ve Kurtarma Timi

Bir arama kurtarma takımı için çalışmak çok güç olabilir. Bu kariyerinde zaferli olmak için, ayaklarınız üzerinde düşünebilmeniz ve ayrıntılara dikkat faktörüz gerekir. Sahil Güvenlik’in sarih denizlerle karşı karşıya olup olmadığı veya geceleri sıfırın altındaki sıcaklıklara bakan bir dağ kurtarma takımı olup olmadığı, arama ve kurtarma azalarının fazla şartlarda süratli bir biçimde çalışabilmesi gerekir.

10. Paklik Görevlisi

Paklik çalışanları vahim pislikler, sıçanlar, ölü domuzlar ve inekler ile karşı karşıya. Çalışma saatleri, kimileri her türlü hava şartında saat 7’den akşam 3’e kadar çalışmakla güçtür. Ayyaş vatandaşlardan gelen şike ile karşı karşıya kalıyorlar, ancak ağır fiyat karşılığında itiyorlar. CNN , Amerika Birleşik Devletlerinde iki emekçinin “Molina’nın çöp kamyonu sürücüsü olarak geçen sene 112.000 dolar kazandığını ve Sankar’ın kamyonun arda binerek 100.000 dolar dayanak yaptığını” bildirdi .

9. Balıkçılar

Çoğu zaman dünyadaki en riskli iş olarak nitelendirilen yengeç avcılığı, güç denizlerde yengeçleri aramak için uzun saatler gerektirir. Hava şartları güçlüdür ve gemideki şartlar son derece kolaydır. Balıkçılar, 24 saat aralıksız bir biçimde yengeç arayışı için çalışmalıdır ve şayet tutulacak yengeç yoksa, yapılacak hiç bir para yoktur. Ancak, iyi bir tutma bir ay içinde onbinlerce sterlin kazanabilir, bu surattan ne gerekiyorsa, çok para kazanmak için bir pozisyonda olabilirsiniz.

8. Mayın Sökücü

Dünyanın bazı bölgelerinde bu, ordunun işinin bir parçası olmakla beraber, öteki kısımlarda özel bir pazar haline geliyor. Kara mayını pakliği son derece risklidir ve potansiyel bir faciaya neden olmadan işi bitirmek için nitelikli emekçiler gerektirir.

7. Sürücü

Taksi, otobüs veya tren olsun, günde sekiz saatten fazla yolcu taşıyan güçlü bir iş. Her zaman yoldaki tüm gözlere sahip olmalısınız, ki bu son derece yorucu olabilir ve bir dizi değişik şahsiyetle uğraşmak zorundasınız. Fiyat en iyisi değil ama işe girmek o kadar da güç değil.

6. Pilot

Pilot olmak en güçlü işlerden biridir; Havayolu kaptanları, her zaman hareket halindeyken, hava koşullarındaki gecikmeler, memnunsuz ya da isyankar yolcular ve terörist hamle riski ile de ilgilenmelidir. Beklenen iş gelişmesine karşın, büyük havayolu firmalarında iş rekabeti şiddetlidir, bu da bir hayli bireyin bölgesel bir havayolu işletmesinden merdivenden yukarıya bir taşıyıcı için çalışmasına kadar güçleşmesini zorlaştırmaktadır.

5. Oduncu

Bir oduncu olmak, tüm zamanlarınızı sarih havada ve sık sık güç hava şartlarında çalışmak için tüketmeyi gerektirir. Bu iş, düşmekte olan dallar ve ağaçlar ve hareketli makineler sebebiyle yoğun ve riskli olmasından dolayı güçlü bir iştir.

4. Cezaevi İşçisi

Bir cezaevi müdürünün rolü , çok rakamda karar giymiş kabahatliyi idaremekten mesul oldukları için fazla derecede streslidir. Varsayım edebileceğiniz gibi, çalışma civarı, şiddetli kabahatliler tarafından abluka etildiğinden bütün olarak tehlikesiz değildir ve rolleri son derece talepkardır.

3. Cenaze Kaldırıcılar

Cenaze kaldırıcılar, her gün paklik, gömme, tımarlama ve giyinmeyi kapsayan ölü defineleri hazırlayarak çalışmak zorunda kalıyorlar. Ayrıca, uzun ve kumpassız saatlerde çalışmak için can veren ailesine takviye olurlar.

müşteri ve urn ile mortician

2. Petrol Emekçileri

Güçlü ve düşmanca bir civarda uzun saatler gerektiren fiziksel ve zekasal bir aidat işidir. İşler, bir arınıcıdan veya bir ressamdan delici veya alet iticisine kadar değişebilir. Fiyatlar genellikle konaklama ve yemek dahil olmak üzere saatlik olarak hesaplanır. Tipik çalışma takvimi, 6 hafta süresince ekipman üzerinde çalışmayı ve 6 haftalık iznini kapsayacaktır. Ehemmiyetli ölçüde para kazanma potansiyeli büyüktür ve bu surattan petrol donanımının işleyişi ile alakalı tehlike, genellikle yüksek maaş almak isteyenler tarafından beceriksiz kalmaktadır.

1. İrtibat Kulesi Dağcı

Kule tırmanışı dünyanın en ölümcül işlerinden biridir. “İşler azıcık daha tehlikesiz aldık iken, bu iş hala Amerika Birleşik Devletlerinde vasati 20 vefat her sene sonuçlanır” bildirildi olarak LousyCV . “İrtibat kuleleri gözetmek için, çalışanlar kumpaslı 1000 veya 2000 feet aşan yüksekliklere 100 feet, değişmez merdiven, takviye yapılarını veya adım cıvataları kullanarak, kuleleri tırmanmaya.” Genellikle fazla hava şartlarında bu yüksekliklere tırmanmak şeyler sağlama meylinde olduğu yanlış gitmek.