En Zor Meslekler

0
308
views

Çoğumuz işlerimizin dünyadaki en zor ve stresli işler olduğunu düşünüyoruz. Ancak, 9-5 bir işte çalışan bir masada oturuyorsanız, muhtemelen oldukça iyi. Burada dünyanın en zor ve en zorlu mesleklerine bir göz atacağız. Bazıları fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak zorlayıcı; Birçok insanın bu kariyer yollarını takip etmeye karar vermesinin nedeni , işlerini tamamladıktan sonra hissettikleri ödül – toplum üzerinde olumlu bir etki yarattıklarını bilerek.

Dünyanın en zor 25 işine bir göz atalım:

25. Dağ Rehberi

Kayaçlar, buzullar ve kaygan eğimler arasında dağ rehberliği son derece zorlu bir iş olabilir. Fiziksel olarak talep ediyor ve gün içinde ve dışarıda dağlara tırmanmak için çok fazla dayanıklılığa ihtiyacınız var. Ayrıca , herkesin güvenliğinden ve yolculuğunuzdaki eğlenceden sorumlu olacak , giden ve sosyal bir kişi olmanız gerekir.

24. marangoz

Marangoz olmak sadece fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da zorlayıcıdır. İlk olarak, bir kat döşenmesi veya bir kitaplık oluşturması gibi, yapacağınız işi planlamanız gerekir. Sonra hangi araçları kullanacağınıza karar vermeden önce doğru ölçümleri belirlemelisiniz. Birçok insan işi son derece ödüllendirici ve aynı zamanda iyi ödeme yapıyor.

23. Boyacı

Boyama başlangıçta kolay bir iş gibi geliyor, ancak resim gerektiren alanlara ulaşmak için tehlikeli yüksekliklere tırmanmaları gerekiyor. Bu koşullar düşmelere ve yaralanmalara yol açabilir. Boyama sırasında omurga ve kas problemlerine yol açabilecek şekilde omurgaya olumsuz etki yapan garip duruşlar.

22. Dublör

Bir dublör olmak, takip etmek için en zorlu kariyerlerden biri olabilir; binalardan atlamaktan ateş yakmak. Foster profesyonel dublör söyledi “.. Bunu yapmak ve öleceğiz Sen atlamak için hazır kenarında duruyorlar ve tüm vücudun ve zihnin Bunu yapmayın’, gidiyoruz”: Oysa ne O bir çocuktan beri yapmak istiyor ve işin adrenalin hareketlerini seviyor.

21. Paralı asker

Yabancı bir orduda Fransız yabancı lejyonunun yaptığı şekilde hizmet etmek için kiralanan askerler artık daha az kıt hale geliyor. Paralı askerler artık PMC veya özel askeri şirketler olarak adlandırılıyor ve esas olarak insanları ve tesisleri korumak için kullanılıyor. Ancak, genellikle çok düşmanca bölgelere yerleştirilirler ve hayatlarını günlük olarak riske atabilirler. Yüksek maaş, ciddi stres ve ortaya çıkabilecek olası travmayı telafi edebilir.

20. Başkan

Bir başkan olmak muazzam bir statü ve faydalar ile gelir, ancak bütün bir ülkeye güvenmek, sizin akıl sağlığınıza zarar verebilir. Siyasi meseleler, ekonomi, eğitim, kalkınma ve uluslararası ilişkilerden ülkenizin tüm sorumlulukları ve önemli kararları ile uğraşmak zorunda olduğunuz en zor işlerden biridir.

19. E-Atık Geri Dönüştürücüsü

E-atık geri dönüşümü, zararlı toksinleri günlük olarak kullanan işçilerin güvensiz bir ortamda tamamlandığında son derece tehlikeli bir iş olabilir . Forbes’e göre , toplam e-atığın sadece% 25’i geri dönüşüm için toplanmaktadır – çoğu arazi ve havaya tehlikeli zehirler bırakarak çöplükler veya yakma fırınlarında atılmaktadır. E-atık, çöp alanlarındaki Amerika çöplerinin sadece yüzde ikiini temsil ederken, toplam zehirli atıkların% 70’ine eşittir. ”

18. Çiftçi

Çiftçiler, yoğun koşullarda çalışan büyük hayvanlarla uğraşırken uzun saatler geçirirler. Aynı zamanda, serbest zamanlarını kendi bütçelerine ve kendi mülküne ait bir çiftlikte kâr getirisine bakarak harcamak zorundadırlar. Çiftçi olmak, zihinsel ve fiziksel durumunuzda zor olan bir meslek olmakla birlikte, çoğu çiftçi işlerini tatmin etmekle ilgili olarak konuşur.

17. İtfaiyeci

Bir itfaiyecinin rolü, yaşamı tehdit eden durumlarda potansiyel olarak halkın hayatını korumaktır. Araba kazaları, su kurtarma, kimyasal madde sızıntıları ve tabii ki yangınlar gibi acil durumlara cevap vermek için 7/24 çağrıda bulunuyorlar. İş zorlu, tehlikeli ve çoğu zaman inanılmaz derecede stresli ama yüksek düzeyde iş tatmini sağlıyor.

16. Çatı ustası

Çatıcıların çoğu maaşı yüksek bir maaş kazansa da, fiziksel zorlama bu işi son derece zor bir kariyer haline getiriyor. Sıcak çarpması ve diğer hava ile ilgili sorunlar ve düşme korkusu gibi bariz riskli durumlar vardır. Çatıcılar da kış aylarında zorlu bir zaman geçiriyorlar, çünkü kötü hava şartlarından dolayı işlerini iptal ediyorlar, bu da işe yaramayacakları ve ödeme yapamayacakları anlamına geliyor.

15. Polis Memuru

Bir olmak Polis memuru çok zor olabilir; Polis gücü, yıkıcı vatandaşlardan günlük olarak hoşlanmıyor ve pek çok sopa alıyor. Gündüzleri ne tür bir suçla karşılaşacaklarını bilemiyorlar ve ülkelerini daha iyi bir yer haline getirmek için sık sık hayatlarını bir araya getiriyorlar. Zor bir mesleğe rağmen, iyi bir sebebe katkıda bulunduğunuzu bilmek çok sevindirici.

14. Astronot

Astronotlar fiziksel olarak uygun olmalı ve uzayda uzun görevlerin zihinsel izolasyonuna dayanabilmelidir. Çevre genellikle streslidir ve bir krizde, astronotların baskı altında sakin kalma yetenekleri olmalıdır. Ama iş onunla büyük bir memnuniyet getiriyor. Bu deneyimi yaşamakta olanlardan biri olduğunuzu bilerek uzaydan dünyaya baktığınızı hayal edin.

13. Koruma

Bir başkan, ünlü veya işadamı için bir insan kalkanı olarak hizmet etmek için bir koruma ödenir. Hırsızlık, saldırı, adam kaçırma, cinayet, taciz, gizli bilgi kaybı, tehditler veya diğer cezai suçlar dahil olmak üzere genellikle önemli veya kamuya ait bir figürü tehlikelerden korurlar. Ne bekleyeceğinizi bilmediğinizde ve saniyeler içinde tepki vermeye hazır olmanız gerektiğinde son derece zor. Ancak, birçok korumalar, heyecan ve yüksek ödeme kontrolü için yaşar.

12. Metal İşçisi

Metal işçiliği dünyadaki en zor işlerden birine sahip. Isı ve metal gibi bariz şeyler ile uğraşmanın yanı sıra, bu işçiler maruz kaldıkları çeşitli kimyasalların solunması nedeniyle uzun vadede tipik olarak olumsuz sağlık etkileri yaşarlar.

11. Arama ve Kurtarma Timi

Bir arama kurtarma ekibi için çalışmak çok zor olabilir. Bu kariyerinde başarılı olmak için, ayaklarınız üzerinde düşünebilmeniz ve detaylara dikkat etmeniz gerekir. Sahil Güvenlik’in açık denizlerle karşı karşıya olup olmadığı veya geceleri sıfırın altındaki sıcaklıklara bakan bir dağ kurtarma ekibi olup olmadığı, arama ve kurtarma üyelerinin aşırı koşullarda hızlı bir şekilde çalışabilmesi gerekir.

10. Temizlik Görevlisi

Temizlik çalışanları korkunç pislikler, sıçanlar, ölü domuzlar ve inekler ile karşı karşıya. Çalışma saatleri, bazıları her türlü hava koşulunda saat 7’den akşam 3’e kadar çalışmakla zordur. Sarhoş yurttaşlardan gelen hile ile karşı karşıya kalıyorlar, ancak ağır ücret karşılığında itiyorlar. CNN , ABD’de iki işçinin “Molina’nın çöp kamyonu sürücüsü olarak geçen yıl 112.000 dolar kazandığını ve Sankar’ın kamyonun arkasına binerek 100.000 dolar yardım yaptığını” bildirdi .

9. Balıkçılar

Çoğu zaman dünyadaki en tehlikeli iş olarak nitelendirilen yengeç avcılığı, zor denizlerde yengeçleri aramak için uzun saatler gerektirir. Hava koşulları zorludur ve gemideki koşullar son derece basittir. Balıkçılar, 24 saat kesintisiz bir şekilde yengeç arayışı için çalışmalıdır ve eğer yakalanacak yengeç yoksa, yapılacak hiç bir para yoktur. Ancak, iyi bir yakalama bir ay içinde onbinlerce sterlin kazanabilir, bu yüzden ne gerekiyorsa, çok para kazanmak için bir pozisyonda olabilirsiniz.

8. Mayın Sökücü

Dünyanın bazı bölgelerinde bu, ordunun işinin bir parçası olmakla birlikte, diğer bölümlerde özel bir pazar haline geliyor. Kara mayını temizliği son derece tehlikelidir ve potansiyel bir felakete neden olmadan işi tamamlamak için vasıflı işçiler gerektirir.

7. Sürücü

Taksi, otobüs veya tren olsun, günde sekiz saatten fazla yolcu taşıyan zorlu bir iş. Her zaman yoldaki tüm gözlere sahip olmalısınız, ki bu son derece yorucu olabilir ve bir dizi farklı karakterle uğraşmak zorundasınız. Ücret en iyisi değil ama mesleğe girmek o kadar da zor değil.

6. Pilot

Pilot olmak en zorlu mesleklerden biridir; Havayolu pilotları, her zaman hareket halindeyken, hava şartlarındaki gecikmeler, hoşnutsuz ya da asi yolcular ve terörist saldırı tehlikesi ile de ilgilenmelidir. Beklenen iş büyümesine rağmen, büyük havayolu şirketlerinde iş rekabeti şiddetlidir, bu da birçok kişinin bölgesel bir havayolu şirketinden merdivenden yukarı bir taşıyıcı için çalışmasına kadar zorlaşmasını zorlaştırmaktadır.

5. Oduncu

Bir oduncu olmak, tüm zamanlarınızı açık havada ve sık sık zor hava koşullarında çalışmak için harcamayı gerektirir. Bu iş, düşmekte olan dallar ve ağaçlar ve hareketli makineler nedeniyle yoğun ve tehlikeli olmasından dolayı zorlu bir iştir.

4. Cezaevi İşçisi

Bir cezaevi müdürünün rolü , çok sayıda hüküm giymiş suçluyu yönetmekten sorumlu oldukları için aşırı derecede streslidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, çalışma ortamı, şiddetli suçlular tarafından kuşatıldığından tam olarak güvenli değildir ve rolleri son derece talepkardır.

3. Cenaze Kaldırıcılar

Cenaze kaldırıcılar, her gün temizlik, gömme, tımarlama ve giyinmeyi içeren ölü gömüleri hazırlayarak çalışmak zorunda kalıyorlar. Ayrıca, uzun ve düzensiz saatlerde çalışmak için ölen ailesine destek olurlar.

müşteri ve urn ile mortician

2. Petrol İşçileri

Zorlu ve düşmanca bir ortamda uzun saatler gerektiren fiziksel ve zihinsel bir vergi işidir. İşler, bir temizleyiciden veya bir ressamdan delici veya alet iticisine kadar değişebilir. Ücretler genellikle konaklama ve yemek dahil olmak üzere saatlik olarak hesaplanır. Tipik çalışma takvimi, 6 hafta boyunca teçhizat üzerinde çalışmayı ve 6 haftalık iznini içerecektir. Önemli miktarda para kazanma potansiyeli büyüktür ve bu yüzden petrol teçhizatının işleyişi ile ilgili risk, genellikle yüksek maaş almak isteyenler tarafından yetersiz kalmaktadır.

1. İletişim Kulesi Dağcı

Kule tırmanışı dünyanın en ölümcül işlerinden biridir. “İşler biraz daha güvenli aldık iken, bu iş hala ABD’de ortalama 20 ölüm her yıl sonuçlanır” bildirildi olarak LousyCV . “İletişim kuleleri korumak için, çalışanlar düzenli 1000 veya 2000 feet aşan yüksekliklere 100 feet, sabit merdiven, destek yapılarını veya adım cıvataları kullanarak, kuleleri tırmanmaya.” Genellikle aşırı hava koşullarında bu yüksekliklere tırmanmak şeyler sağlama eğiliminde olduğu yanlış gitmek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here