EÜAŞ 20 Büro Personeli ve Teknisyen Alımı Yapacak! Kadro Dağılımı ve Şartlar Nedir?

0
21
views
Son güncelleme

Elektrik İmal A.Ş. bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere iŞKUR aracılığı ile alım yapacağını belirtti. Alakalı bülten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kamu duyuruları kısmında yayımandı ve müracaat süreci önümüzdeki hafta başlayacak. Bizde İşin Olsa takımı olarak sizlere bu haberimizde duyurunun ayrıntılarını paylaşacağız.

DUYURUNUN AYRINTILARI NEDİR?

EÜAŞ genel Müdürlüğünden gelen duyuruya göre 4 değişik kentte değişik pozisyonlarda kamu emekçisi alımı yapılacak. Alımlar, Çanakkale, Tekirdağ, İstanbul ve Mersin şehirlerinde yapılacak.alakalı duyuruya Manili ve Daha Önceki Kararlı adaylar müracaat yapabilecek.

Manili Kamu Emekçisi Alım Bülteni Ayrıntıları:

EÜAŞ Manili olarak Çanakkale, İstanbul ve Tekirdağ şehirlerindeki işyerlerinde görevlendirmek üzere 14 şahsiyet kadro ile Ofis emekçisi alımı yapacağını belirtti. Bu güzergahta Çanakkale 5, İstanbul 4 ve Tekirdağ 5 olmak üzere Ofis Emekçisi kadrosuna toplamda 14 Manili personel alımı yapılacak.

Daha Önceki Kararlı/ TMY Personel Alımı Ayrıntıları:

EÜAŞ daha önceki kararlı / TMY alımlarını, Tekirdağ, Mersin ve Çanakkale şehirlerinde yapacak.Bu güzergahta Çanakkale 3, Mersin 1 ve Tekirdağ 2 olmak üzere Teknisyen kadrosuna 6 daha önceki kararlı / TMY personel alımı yapacak.

KİMLER MÜRACAAT YAPABİLİR?

EÜAŞ personel alımı duyurularına müracaat yapacak adaylardan, bazı kaliteler aranıyor. Bu kapsamda, Kamu Müessese ve Kuruluşlarına Emekçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Temeller Hakkında İdareliğin 4.maddesinde belirtilen koşulları taşıması, Öncelik Evrakı olanların öncelik evraklarının bulunması, gibi niteikler aranacak.

Ofis Emekçisi Özel Koşulları: Lise ve dengi mektep mezunu olmak ve Manili adayların sıhhat heyeti raporunun bulunması, gerekmektedir.

Teknisyen Alımı Özel Koşulları: Sanayi İş Lisesi veya Teknik Lise mezun olmak. Daha Önceki Kararlı veya Terör mağduru kontenjanına müracaat edecekler için Riskli ve Çok Riskli işlerde ve vardiyalı hizmetlerde çalışmasına mani bir sıhhat problemi bulunmaması ve Daha Önceki Kararlı adayların daha önceki, kararlı evrakı olması, Terör Mağduru olanlar için ise 3713 rakamlı Terörle Çaba Yasasının 21.maddesinde sayılan terör hadiselerinin neden ve tesiri neticeyi malul sayılmayacak biçimde yaralananlardan askeri sağlık kurumularca kendilerine verilen sıhhat heyeti raporu ve terörle çabada yaralandığını gösteren komutanlık yazısının bulunması, gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK!

Aİle Bakanlığı tarafından yapılmış olan bültene göre EÜAŞ personel alımı müracaatları 17 Şubat 2020 tarihinde Türkiye İş Müesseseyi İŞKUR üzerinde yayımlanarak müracaat süreci başlayacaktır. Adaylar müracaatlarını en geç 21 Şubat 2020 tarihine kadar reelleştirmeleri zorunludur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here