FLO Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

tarafından
224
FLO Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

Türkiye’de yurttaşların pabuç sevgisi oldukça büyüktür. Pabuç piyasası alışveriş sektöründeki hissesini her geçen gün artırmaktadır. Türkiye’de milyonlarca şahıs nitelikli, ucuz pabuç alabileceği markaları, işletmeleri incelemektedir. Bütün de bu noktada alıcıların karşısına ‘FLO‘ markası çıkmaktadır. Türkiye’nin neredeyse her kentinde FLO mağazaları bulunmaktadır. Alıcıların yoğun alaka gördüğü bu mağazalarla alakalı pek çok sual sorulmaktadır. Özellikle de şirketin maaş siyaseti çok merak edilmektedir. İşsizler, iş arayanlar, alıcılar, rakip işletmelerde çalışanlar FLO personel maaşlarının 2020 senesinde ne kadar olduğunu merak eder. Peki FLO nedir? Ne demek? FLO Kimin? FLO çalışma koşulları ve çalışma saatleri 2020 nasıl? FLO personel maaşları 2020 ne kadar? FLO iş duyuruları, personel alımı ve iş müracaatı nasıl yapılır?

FLO Nedir? Ne Demek? FLO Kimin?

Türkiye’nin en büyük giyim perakende şirketlerinden biri olan FLO’nun hemen hemen her kentte şubeleri bulunur. İşletme 1960 senesinde Ahmet Ziylan tarafından kurulmuştur. Ufak bir mağazadan büyük bir şirkete dönüşen FLO bünyesinde 10 binden fazla personel istihdam edilmektedir. Ayrıca imal, dağıtım, satış olmak üzere dolaylı olarak 30 binden fazla insana iş fırsatı sunmaktadır. İşletme senede 4 milyon ortamında pabuç üretmektedir ayrıca senede 60 milyon çiftin üzerinde pabuç satışı yapılmaktadır. Satış rekorları kırarak gelişmesini sürdüren işletme ülkenin ekonomik olarak makûsa gittiği yarıyıllarda dahi faaliyetlerini sürdürmektedir. FLO, Mercedes, Kinetix, Lumberjack, Butigo, Polaris gibi markaları Türkiye’de 500’i yurt dışında ise 80’i aşkın mağazasında alıcıların alkışına sunmaktadır.

FLO Çalışma Koşulları ve Çalışma Saatleri 2020

İşletme piyasdaki maliyetlere mukayeseyle daha uygun yaftalarla mahsul sattığı için alıcıların akınına uğramaktadır. Bu sebeple personeller mesai saatleri içinde güç anlar yaşayabilmektedir. Personeller günde en az 9 saat çalışırlar. Vardiya sistemi bulunan mağazalarda bazı personeller sabah mağaza açarken, bazı personeller öğle saatlerinde gelip akşam mağazayı kapatmaktadır. Mağazanın pakliği, mahsul güvenliği ve temini, alıcı memnuniyetini sağlamak personellerin vazifeyidir. 9 saatlik çalışma müddetinin içerisinde yemek, su, lüzum, tuvalet, sigara mola zamanları da bulunur. Ayrıca haftada 6 gün çalışan personeller 1 gün haftalık izin kullanmaktadır.

FLO Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

İşletmede kasiyer, reyon vazifelisi, ambar mesulü, dağıtıcı, mağaza müdürü gibi değişik kadrolarda pek çok personel çalışır. Şirketin maaş siyasetinin esasında minimum ücret bulunur. İşletmede yeni işe başlayan, tecrübesiz personeller en az minimum ücret alır. Bu kapsamda FLO personel maaşları 2020 en az 2 bin 324 TL’dir. Tecrübe, galibiyet çoğalınca hasılatlar da çoğalmaktadır. Misalin işletmede vasati 5 sene tecrübeli personellerin aldığı aylık ücret 3 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. FLO kasiyer, reyon vazifelisi maaşı 2020 vasati 2 bin 750 TL etrafındadır. FLO mağaza müdürü maaşı 2020 4 bin 500 TL etrafındadır. Çalışanlara maaşların yanı gizeme yemek kartı, yol ücreti gibi ek tahsisatlar da verilebilir.

FLO İş Duyuruları, İş Müracaatı ve Personel Alımı 2020

İşletmede her sene çok rakamda personel işe alınmaktadır. İşe alım süreçleri, iş duyuruları, müracaat operasyonları şirketin fotoğrafı internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca kariyer siteleri üzerinden de şirketin iş duyuruları paylaşılmaktadır. Ayrıca mağazalara giderek iş müracaat formu isteyebilir ve müracaat yapabilirsiniz.

FLO iş duyuruları, personel alımı ve iş müracaatı operasyonları için: kurumsal.flo.com.tr/basvuru-ve-surecler/