Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Maaşları 2020 Ne Kadar?

tarafından
78
Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Maaşları 2020 Ne Kadar?

Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Maaşı, Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Maaşları. İş tanıtımlarından işlerin maaşlarına kadar okuyucularımızı bilgilendirici yazılarımızı hazırlamaya devam ediyoruz. Mühendislikler ile alakalı da böyle bir dizi hazırlamaya karar verdik, alan alan mühendisliklerin maaşlarını, mühendislikler hakkındaki kısa bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Bu yazımızda da gemi cihazları şirket mühendisi maaşları ile gemi cihazları şirket mühendisinin misyonları, çalışma koşulları hakkında size bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

GEMİ CİHAZLARI ŞİRKET MÜHENDİSLİĞİ NEDİR? NASIL GEMİ CİHAZLARI ŞİRKET MÜHENDİSİ OLUNABİLİR? GEMİ CİHAZLARI ŞİRKET MÜHENDİSİ NE İŞ YAPAR?

Gemi cihazları şirket mühendisliği nedir sualinden evvel nasıl gemi cihazları şirket mühendisi olunabilir yanıt vermek yerinde olacaktır zira bir kimsenin gemi cihazları şirket mühendisi olabilmesi için alakalı bir alandan mezun olması gerekmektedir, gemi cihazları şirket mühendisi olabilmek için de adayların en az 4 senelik eğitim veren gemi cihazları şirket mühendisliği veya türevi kısım tamamlamış olmaları gerekmektedir. Tabi ki buna ek olarak bu işi yapabilmek için devlette çalışmayı düşünenlerin KPSS’den yeterli puanı alarak soyulması özel sektörde çalışabilmek için de yeterli ekipmana sahip olmaları gerekmektedir. Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Maaşı, Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Maaşları.

Gemi cihazları şirket mühendisinin misyonları nelerdir başka bir deyişle ne iş yapar sualine gelecek olursak;

  • İnşası, onarımı veya onarımı yapılacak deniz erişim taşıtları için tasarı ve projeler hazırlarlar,
  • Deniz erişim vasıtalarının inşası ve işletilmesine ek olarak deniz erişim taşıtları cihazlarının ve destekçi cihazlarının tasarımını yaparlar,
  • İnşası yapılacak deniz erişim taşıtında kullanılacak olan tüm donanım ve malzemenin tercihini, lüzumlu mühendislik hesaplamalarını yaparlar.

GEMİ CİHAZLARI ŞİRKET MÜHENDİSİ ÇALIŞMA KOŞULLARI VE CİVARI NASILDIR? GEMİ CİHAZLARI ŞİRKET MÜHENDİSİ ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇ SAATTİR?

Gemi cihazları şirket mühendisi çalışma koşulları da saatleri de kamu veya özel sektör olarak ayırmak yanlış olmayacaktır. Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Maaşı, Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Maaşları.

Kamuda çalışan gemi cihazları şirket mühendisleri hemen hemen her kamu vazifelisinin çalışması gereken haftalık 40 saat mesai saatine sahiptirler. İstisnai gidişatlarda, proje yetiştirme yarıyıllarında vs. ek mesai yapıyor olsalar da genellikle çalışma saatleri bu biçimdedir. Çalışma koşullarına baktığımızda ise hem alınan maaş hem de görece rahatlık sebebiyle gemi cihazları şirket mühendisleri iyi çalışma koşullarına sahiptirler. Çalışma civarları da alana göre farklılık gösterebilmekle beraber zaman zaman büro civarı, zaman zaman laboratuvar zaman zaman da saha olabilmektedir.

Özel sektörde çalışan gemi cihazları şirket mühendislerine baktığımızda gidişat bu seviyede iyi değildir zira özel sektörde hem yeni başlayanlar için oldukça düşük, minimum ücret veya ortamlarında maaş alınmakta hem de uzun mesai saatleriyle, yorucu bir tempoda çalışılabilmektedir.

ÖZEL SEKTÖRDE 2020 GEMİ CİHAZLARI ŞİRKET MÜHENDİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

Yukarıyada da belirttiğimiz üzere özel sektör çalışanı olmakla kamu personeli arasında yeni başlayan mühendis olma noktasında büyük bir fark bulunmaktadır. Çoğu firma bünyesinde çalıştırdığı yeni mezun veya az deneyimli gemi cihazları şirket mühendislerine minimum ücret ve ortamlarında maaş vermektedir. Vasati olarak özel sektörde yeni başlayan gemi cihazları şirket mühendisi maaşları 2020 seneyi için 3500 TL diyebiliriz fakat bu sayının altında veya üzerinde maaş veren işletmeler bulunduğunu da tekerrür belirtelim. Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Maaşı, Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Maaşları.

KAMUDA GEMİ CİHAZLARI ŞİRKET MÜHENDİSİ MAAŞLARI 2020 SENESİNDE NE KADAR OLDU?

Yeni başlayan Gemi cihazları şirket Mühendisi           5650-5750 Türk Lirası

5 senelik Gemi cihazları şirket Mühendisi                       5750-5850 Türk Lirası

10 senelik Gemi cihazları şirket Mühendisi                     6000-6100 Türk Lirası

15 senelik Gemi cihazları şirket Mühendisi                     6200-6400 Türk Lirası

20 senelik Gemi cihazları şirket Mühendisi                     6350-6450 Türk Lirası

25 senelik Gemi cihazları şirket Mühendisi                     6400-6600 Türk Lirası

Kamuda gemi cihazları şirket mühendisi maaşları alt yukarıya tablodaki gibidir. Burada bazı değişkenler olabilmektedir bu surattan buradaki sayıları vasati ve asgari sayılar olarak görmek doğru olacaktır. Yurtdışı görevlendirmeleri, aile destekleri, çalışılan müessesedeki değişik ek tahsisatlar, ek mesai ücretleri gibi değişkenler sebebi ile bu sayılardan azıcık daha fazla maaş alınabilmektedir fakat yeniden belirtelim vasati olarak yeni başlayan bir gemi cihazları şirket mühendisi 2020 senesinde 5800 TL ortamında maaş almaktadır.