İçişleri Bakanlığı Bünyesinde KPSS Olmadan Pilot Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları!

0
37
views
Son güncelleme

İçişleri Bakanlığı Bünyesinde Kaptan Alımı Yapılacak! Başvuru Koşulları muhakkak oldu!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne kaptan alımı yapılacak. Yeni söylenen duyuruya göre 2020-1 kontratlı kadroda 1 şahsiyet uçak kaptanı istihdam edilecek.

Adayların Kaptan lisanssına sahip olmaları, daha evvel en az 5 bin saat çift motor ve statik kanatlı uçuşu olması gerekmektedir. Tip İntibak hocayı olmak, Kaptan kaptan statüsünde olmak koşulları aranacaktır.  ICAO Annex1’ deki ve JAR FCL-3 koşullarında ticari kaptan koşullarına sahip olmak, Ayrıca adaylar kendi olanakları ile sınıf 1 uçuşa ergonomiktir sıhhat heyet raporu almaları istenilecek. Laflı imtihana katıldıklarında bu evraklar istenilecektir.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı havacılık Dairesi Başkanlığı ünitesinde 657 rakamlı devlet memurları yasanın 4-b maddesine göre istihdam edilecek olan kaptan alımlarında müracaat koşulları muhakkak oldu.

BAŞVURU KOŞULLARI;

BAŞVURU TARİHLERİ;

17 Şubat 2020 tarihinden itibaren bizzat olarak adayların bulundukları Şehir Emniyet Müdürlüklerine  müracaat yapılabilecek. Başvurular 17 Şubat tarihinde başlayacak. Son müracaat tarihi ise 21 Şubat 2020 tarihinde son bulacak.  Başvurularda KPSS koşulu aranmayacak ve müracaat yapan koşulları taşıyan herkes laflı ya da uygulaması imtihana çağırılacak. Uygulamalı ya da laflı imtihan tarihi daha sonra ayrıca bülten edilecek.

Laflı imtihanda mesleksel bilgi ve marifetler, bir mevzuyu kavrama ve ifade etme kabiliyeti, idrak eforu, genel kültür ve genel beceri, tavırların ve tepkilerin işe uygunluğu, adayların özgüveni, bilimsel ve teknolojik büyümelere sarihliği mevzularında adaylar laflı imtihanda değerlendirilecekler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here