İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

tarafından
217
İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

İçişleri Bakanlığı‘nın taşra teşkilatında görevlendirdiği kariyer iş üyeleri Şehir Tasarılama Uzman Dayanakçılarının 2020 seneyi maaşı ne kadar? Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı özlük hakları nasıldır? Şehir Tasarılama Uzman Yardımcısı nasıl olunur? Ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı Nedir? Nasıl Şehir Tasarılama Uzman Yardımcısı Olunur?

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında görevlendirilen kariyer iş üyeleri olan Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı işi üyeleri genellikle Şehir Teşkilatlarında başka bir deyişle Valiliklerde görevlendirilmektedirler. Özellikle bulundukları ile dair tüm iş ve harekâtlarda vazife alan Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı iş üyeleri Şehir teşkilatlanmasına dair uzmanlaşarak bu vazifelerini ifa etmektedirler.

Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı işine girmek isteyen adayların, ayrıcalıkları olmakla beraber hemen hemen tüm kariyer iş gruplarına girişte olduğu gibi KPSS A grubu imtihanı seanslarına katılmaları gerekmektedir. Bu imtihandan İçişleri Bakanlığı tarafından tanımlanan puan cinslerinde yeterli puanı olan adaylardan işe alınacak olan aday rakamının belirli bir katı oranında aday arasında yer almaları gidişatında asıllaştırılacak olan imtihana katılma hakkı elde edecektir. KPSS puan koşulunun yanında adayların bültende belirtilecek olan askerlik vaziyeti, yaş, memuriyet genel koşulları, sıhhat gibi şartları da haiz olmaları gerekecektir. Aksi halde adayların Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı alımlarına müracaatta bulunma kaderi olmayacaktır.

Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı alımları tek düzeyli olarak reelleştirilmektedir. Bu düzey ise İçişleri Bakanlığı tarafından tertip edilen laflı müzakerelerdir. Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı işine ziyaretlerde galibiyetli sayılan adaylar soyulma ihtimali bulacaktır.

Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıldır?

Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı işi kamu personel rejiminde taşra uzmanlığı kapsamında bulunmaktadır. Bu ise merkez uzmanlığı ve denetim kadrolarına mukayeseyle daha düşük bir maaş meblağı ve daha düşük bir ek gösterge anlamına gelmektedir. Merkez uzmanlık kadroları ve denetim işleri 3600 ek göstergeye tabi iken, Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı işi gibi taşra uzmanlıkları ile taşra teftiş işleri 2200 ek göstergeye sahiptir.

Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı Vazife Yeri Neresidir?

Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı işine tabi şahıslar İçişleri Bakanlığı’nın taşra teşkilatında, şehir teşkilatlarında, çoğunluklar Şehir Valiliklerinde vazife yapmaktadırlar.

Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı 2020 Maaşı Ne Kadardır?

Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı işine giriş evrelerini galibiyetli bir şekilde geride vazgeçen ve işe ceddilmeye hak kazanmış olan Şehir Tasarılama Uzman Destekçileri 2020 seneyi itibariyle takribî olarak 5050 Türk Lirası maaş almaktadırlar. Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı yeterlik safhalarını galibiyetli biçimde geride vazgeçerek Şehir Tasarılama Uzmanlığı kadrosuna ceddilen iş üyelerinin maaşı ise 2020 seneyi itibariyle takribî 5500 Türk Lirasıdır.

*Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı iş üyelerinin maaş meblağları 2020 seneyi için takribî olarak verilmiştir. Bu meblağlara Şehir Tasarılama Uzman Yardımcılığı iş üyelerinin değişikleşen ek ödemeleri ve kesintileri dikkate alınmadan yer verilmiştir.