İki Bakanlık En Az 60 KPSS Puanı İle 72 Memur Alımı Yapıyor! Şartlar ve Kadrolar?

0
22
views
Son güncelleme

Memur alımı bültenleri yayımlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı duyurularına göre iki değişik bakanlık bünyesindeki beceriksizliği giderebilmek için memur alımı yapacaklar. İşin Olsa takımı olarak sizlere alakalı haberimizde ayrıntıları aktaracağız.

İLANLARIN AYRINTILARI:

Yayımlanmış olan memur alımı duyurularına göre kamuya Hak bakanlığı ve Ticaret bakanlığı tarafından alım yapılacak. Alımlar Kamu Personeli Seçme İmtihanı KPSS ile yapılacak olup değerlendirmeler Giriş imtihanı ile gerçekleştirilecektir.

ADAYLARDAN ARANAN KALİTELER NEDİR?

Hak Bakanlığı ve Ticaret bakanlığı tarafından alım yapılacak memur adayları için, Türkiye cumhuriyeti yurttaşı olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak, Görevini yapmasına mani olabilecek rastgele bir sıhhat meseleyi olmamak, Rastgele bir kabahat kararlılığı olmamak, 657 Rakamlı Devlet memurları yasanın 48. maddesindeki kaliteleri taşıyor olmak, rastgele bir sosyal güvenlik müessesesinden yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibi genel kaliteler aranacaktır.

TİCARET BAKANLIĞI MEMUR ALIMI AYRINTILARI:

Ticaret Bakanlığı bünyesine 22 karakter boş kadro ile değişik alanlarda kontratlı olarak bilişim perosneli alımı yapacğaını bildirdi. Alımlarda adayların KPSS puanı ele alınarak sıralama yapılacak olup KPSS puanı olmaya adayların puanları 70 olarak sayılacaktır. Aynı zaman da Yabancı Dİl imtihanı puan şartıda bulunuyor.

Bu kapsamda alımlar, 2 Müessesesel Yazılım Mimarı, 2 Müessesesel Proje İdareyicisi, 5 Kıdemli Uygulama Yazılım geliştirme uzmanı, 1 Kıdemli Altyapı Konfigirasyon Uzmanı, 2 Uygulama Yazılımı Geliştirme Uzmanı, 1 Yazılık uzmanı, 1 Mobil Uygulama Geliştiricisi, 1 İş Analisti Uzmanı, 1 Yazılım Mühendisliği süreçleri uzmanı, 1 Kıdemli Ağ uzmanı, 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 1 Bilgi Depoyu Uzmanı, 1 raporlama Uzmanı gibi pozisyonlarda alım yapılacak.

Müracaatlar, Ticaret Bakanlığı www.ticaret.gov.tr sitesinde bulunan müracaat formu yetersizsiz ve doğru bir biçimde doldurulduktan sonra, dokümanlarla birlikte, müracaatlarını 10.02.2020-21.02.2020 tarihleri arasında en geç mesai bitimine kadar, Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne bizzat veya son müracaat tarihinde Bakanlığımıza erişecek biçimde posta yolu ile yapılması gerekmektedir.

Ticaret Bakanlığı Memur Alımı Duyuruyu İçin Tıkla

HAK BAKANLIĞI 50 MEMUR ALIM DUYURUYU:

Hak bakanlığı bünyesine 10 değişik grupta olmak üzere 50 karakter kadro ile memru alımı yapılacağını bildirdi. Alımlar ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme İmtihanı ile yapılacak olup adayların 2018 senesinde yapılmış olan KPSS’den en az 60 puan almış olmaları lüzumludur.

Ayrıca adayların alım yapılacak olan alanda en az dört senelik eğitim veren kısımlardan mezun olmuş olmaları lüzumludur.

Alımlar, .Net Programlama, 4 Nitelik Süreç Yönetimi, 7 Bilgi Güvenliği, 3 Enerji Yönetimi, 2 Pardus Yönetimi, 4 Bilgi Tabanı Yönetimi, 3 Yazılım Testi, 4 Ses ve Görüntü Sistemleri, 8 Ağ ve Sistem Yönetimi, ve 10 Java Programlama olmak üzere değişik alanlarda alım yapılacak.

Müracaatlar ise 27 Ocak 2020 tarihinde başamış olup en geç 10 Şubat 2020 tarihine kadar müracaat yapılması lüzumludur. Müracaatlar hak bakanlığı fotoğrafı internet adresine yapılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here