İl Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

tarafından
450
İl Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak kurulmuş olan Göç Yöneti Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatında kariyer iş grubu olarak yer alan Şehir Göç Uzman Yardımcılığı nedir? Şehir Göç Uzman Destekçileri 2020 seneyi maaşı ne kadar? Şehir Göç Uzman Yardımcısı nasıl olunur? Ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Şehir Göç Uzman Yardımcılığı İşi Nedir?

Şehir Göç Uzman Yardımcılığı işi İçişleri Bakanlığı, Göç Yöneti Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatlanması olan Göç Yöneti Şehir Müdürlükleri’nde vazife yapan kariyer iş grubudur. Şehir müdürlüklerine bağlı olarak bulundukları şehirlerde göç, muhacir ve yabancılar hususunda iş ve harekâtları yürüten Şehir Göç Uzman Destekçileri bu operasyonların yürütülmesi noktasında ehemmiyetli bir role sahiptirler.

Şehir Göç Uzman Yardımcılığı İşine Nasıl Girilir? Nasıl Şehir Göç Uzman Yardımcısı Olunur?

Göç Yöneti Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında Şehir Göç Uzman Yardımcılığı misyonuna gelebilmek için adayların memuriyet koşullarını taşımaları, yaş ve askerlik gibi özel şartları ve mezuniyet kriterlerini sağlıyor olmaları gerekmektedir. Şehir Göç Uzman Yardımcılığı işine girebilecek olan alanlar Siyasal Bilgiler Fakültesi/İİBF ile bunların dengi sayılan alanlardan ve Hukuk Fakültelerinden mezun olmuş olan adaylardır. Bu adayların bir A grubu iş olan Şehir Göç Uzman Yardımcılığı işi müsabaka imtihanlarına müracaatta bulunabilmeleri için ÖSYM’nin asıllaştırdığı KPSS A Grubu imtihanlarına katılarak Genel Müdürlüğün bu alım için tanımlamış olduğu puan cinslerinin birisinden yeterli puanı almış olmaları koşuldur. Aksi halde adayların öteki koşulları taşıyor olsalar bile alımlara müracaat etme olanağı bulunmamaktadır.

Şehir Göç Uzman Yardımcılığı alımı Göç Yöneti’nin üniversitelere yaptırdığı yazılı müsabaka imtihanı ve kendi asıllaştırdığı laflı görüşmeler ile asıllaştırılmaktadır. Adayların bu düzeylerde galibiyetli olmaları gidişatında Şehir Göç Uzman Yardımcılığı işine cetmeleri yapılacaktır.

Şehir Göç Uzman Yardımcılığı işine, yazılı imtihanına, yeterlik süreçlerine dair ayrıntılı bilgiler edinebileceğiniz iş tanıtım yazımıza altta yer alan manipülasyon takviyesiyle erişebilirsiniz;

Şehir Göç Uzman Yardımcılığı İşi Vazife Yeri ve Özlük Hakları

Şehir Göç Uzman Yardımcılığı işi üyeleri, Merkez Göç Uzman Yardımcılığı işinden değişik olarak Göç Yöneti Genel Müdürlüğü’nün merkez ünitelerinde değil, ülkemizde 81 şehirde heyeti bulunan Göç Yöneti Şehir Müdürlüklerinde görevlendirilmektedirler. Şehir Göç Uzman Yardımcılığı işi vazifeleri itibariyle Şehir Müdürlerine bağlıdırlar. Taşra uzmanlığı kadrosu sayılan Şehir Göç Uzman Yardımcılığı işinin bu sebeple dahil olduğu statü gereği ek göstergesi 2200’dür.

Şehir Göç Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

Şehir Göç Uzman Yardımcılığı işine yazılı müsabaka ve laflı imtihanlar neticesinde galibiyetli olarak soyulmaya hak kazanmış bir Şehir Göç Uzman Yardımcısının 2020 seneyi maaş meblağı takribî olarak 5050 Türk Lirasıdır. İşte geçirmesi gereken zamanları bitiren ve bu zamanların sonunda hakikatleştirilen yeterlik süreçlerini galibiyet ile geride vazgeçen bir Şehir Göç Uzmanının 2020 seneyi maaş meblağı ise takribî olarak 5500 Türk Lirasıdır.

*Şehir Göç Uzman Yardımcılığı iş üyelerinin maaş meblağları takribî meblağlardır. Bu meblağlar belirtilirken iş üyelerinin kişisel olarak değişebilecek tahsisat ve kesintileri dikkate alınmamıştır.