İŞKUR Personel Alımı Sayısını Arttırdı! Kamuya ve Özele 48 Bin Kişi Alacak!

0
36
views
Son güncelleme

İŞKUR devmalı olaran personel alımı duyuruları yayımlaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün yayımlanan duyurulara göre 42 bin personel alımı yapılacaktı. Ancak son aktüellemeye göre 48  bin şahsiyet boş kadro ile kamuya memur alımı ve özele personel alımı yapılacak. Alakalı alımlar Türkiye Geneli yapılacak olup değişik pozisyonlarda iş bülteni yayımlandı.

ÖZELE EN ÇOK ALIM YAPILACAK ALANLAR!

İŞKUR üzerinde gelmiş olan duyurulara göre özele suratlarca değişik pozsyonda alım yapılacak. Ancak en çok alımlar, Mazot Satış Personeli Pompacı, Ambar/Ambar Görevlisi, Argon Kaynakçısı Tığ Kaynakçısı, Aşçı, Aşçı Takviyecisi, Kundura İmalatçısı, Bankacılık İş Personeli, Beden Emekçisi Genel, Paklik Personeli, Bulaşıkçı Stevard, Ofis Memuru Genel, Çağrı Merkezi Alıcı Temsilcisi, Değişik alanlarda Cerrah, Dokumacı, Elektrik Teknisyeni, Elektrikçi Genel, Garson Servis Personeli, Güvenlik Görevlisi, Nitelik Hakimiyetçi, Kasiyer, Konfeksiyon Emekçisi, Cihazcı Dikiş, Ön Muhasebeci gibi pozisyonlarda alım yapılacak.

KAMUYA MEMUR ALIMI KADROLARI:

İŞKUR üzerinde kamu personeli alımı bültenlerine bakacak olursak alımlar, Paklik Görevlisi, Kaynakçı Oksijen Ve Elektrik, Beden Emekçisi Genel, Aşçı, Kara Tankeri Cerrahı Riskli Madde Taşımacılığı, Bulaşıkçı Stevard, Paklik emekçisi el ile – sokak, cadde, park vb., Kepçe Cerrahı, Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Tavan Vinç Cerrahı, Ofis Emekçisi, Garson Servis Personeli, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Makam Sürücüyü gibi pozisyonlarda kamu personeli alınacak.

KAMUYA VE ÖZELE ARANAN MÜRACAAT ŞARTLARI:

İŞKUR personel alımı bültenlerine müracaat yapacak adayların bazı genel ve özel kalitelere sahip olmaları lüzumludur. Bu bağlamda adaylardan alttaki kaliteler aranacak.

  • Türkiye cumhuriyeti yurttaşı olmak,
  • Kamu haklarından yoksun olmamak,
  • Görevini yapmasına mani olabilecek rastgele bir sıhhat meseleyi olmamak,
  • Rastgele bir sosyal güvenlik müessesesinden yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması veya arşiv araştırmasından pozitif netice alabilmek,
  • Rastgele bir kabahat kararlılığı olmamak,
  • Manili veya Daha Önceki Kararlı olan adaylar için gidişatını gösterir rapora sahip olmak gibi kaliteler aranacak.

Özel olarak ise adaylardan, KPSS, Mezuniyet, Deneyim veya iş dokümanı gibi kaliteler aranacak. Bu istikamette KPSS olarak, KPSS puanı ile kamuya alımlarda kullanılıyor. Bazı müesseseler emin pozisyonlar için adaylardan KPSS koşulu arıyabiliyor. Mezuniyet kaliteyi olarak ise, İlköğretim, Ortaokul, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları müracaat yapabiliyor.

NASIL MÜRACAAT YAPILIR?

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan kamu ve özele personel alımları için müracaatların hepsi İŞKUR üzerinden online olarak yapılabiliyor.

Müracaat Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Adım Adım Müracaat Usulü:

1. Adım: Yukarıyadaki alakalı iletişime girdikten sonra İŞKUR azalığınız ile sisteme giriş yapabilir ve Sarih İş Duyuruları kısmına girebilirsiniz.

2. Adım: Sonrasında ise, Alakalı formdaki alanları doldurarak daha net bir netice alabilirsiniz. İŞ yazan kısma ALAKALI İŞİ yazarak İŞYERİ CİNSİ kısmını KAMU olarak belirtebilir veya hiç bişe yseçmezseniz tüm duyurulara ulaşabilirsiniz.

3. Adım: Alakalı ekrandaki formu doldurktan sonra ARA butonuna tıkladıktan sonra alakalı duyurulara erişebilir ve müracaat yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here