İŞKUR TYP İlanları Yayınlandı! 2 İlde Temizlik Personeli Alınacak!

0
24
views
Son güncelleme

Bir Hayli bireyin faydalandığı Cemiyet Faydasına Program TYP kapsamında yayınlanacak olan yeni bültenler adaylar tarafında merakla beklenmekteydi. BU kapsamda TYP bültenleri ile alakalı kamu müesseselerinden yapılacak olan söyleme bültenleri beklemekte olup 2020 içerisindeki ilk TYP alımı yayınlandı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hakikatleştirilecek olan TYP alımına ait ayrıntılar ve müracaat koşulları haberin devamında yer alıyor.

Kadro ve Müracaat Koşulları

TYP duyurularına müracaat et yapmak isteyen adayların sağlaması gereken koşullar arasında Türk yurttaşı olmak, İŞKUR’a kayıtlı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli olmamak, emekli, öksüz ya da malul ücreti almıyor olmak, sarih öğretim ve sarih lise talebeleri hariç örgün eğitimde talebe olmamak koşullarını adayların sağlanması istenmektedir.

Alakalı bültenlere müracaat yapan adaylar noter ya da liste usulü ile tanımlanmakta olup katılımcılara 2019 seneyi itibari ile 2.020 ₺’ye kadar ücret ödenebilmektedir. Ayrıca etraf pakliği, kamusal altyapının yenilenmesi, ağaçlandırma ve park tertip etmeleri gibi muhtelif alanlarda adaylar istihdam edilmektedir

İŞKUR TYP arama portalı üzerinden 2 şehirde altta yer alan duyuru numarasında göre paklik alanlarında alım yapılacağı söylendi. Alakalı duyuruya Çankırı ve Erzincan şehirlerinde yaşayan yurttaşlar müracaat yapabilecek olup adayların yukarıyada yer alan alım koşullarını sağlamaları istenmektedir.

Nasıl Müracaat Yapılır?

Alakalı bültenlere ulaşmak, müracaat yapmak ve değişik TYP kadro bültenlerini görmek için altta yer alan linki kullanabilirsiniz. Bu link üzerinden ister şehir ister yukarıda yer alan duyuru numarası üzerinden aratarak online müracaat yapmak mümkündür.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here