Jandarma Genel Komutanlığına 50 Korucu Alımı Yapılacağı Duyuruldu!

0
34
views
Son güncelleme

Türkiye’nin tüm şehirlerinde faaliyetlerine devamlı devam etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı için her yıl uzman erbaş, astsubay ve subay alımları devam ederken bir yandan da Valilikler korucu alımı, köy korucusu alımı duyuruları yayımlayarak askeri personellere desteklenmektedir. Buna göre adaylarımızdan çok rakamda şahıs korucu alımı duyuruyu beklediği için yayımlana ilanı sizlere paylaşıyoruz. Muş Valiliği tarafından yapılan fotoğrafı söyleme de toplam 50 şahsiyet korucu alımı yapılacağı belirtildi.

Görev Yapılacak Bölgeler

Muş Valiliği, mülki hudutlar içinde belde ve köylerde 15, Hasköy İlçe Kaymakamlığı hudutları içinde; belde ve köylerde 5, Korkut İlçe Kaymakamlığı hudutları içinde; belde ve köylerde 5, Flu İlçe Kaymakamlığı hudutları içinde; belde ve köylerde 10, Malazgirt İlçe Kaymakamlığı hudutları içinde; belde ve köylerde 15 olmak üzere, Güvenlik Korucu rakamlarının yardım edilmesi kastı ile toplamda 50 Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır. Söylemesi yapıldı ve hangi korucunun hangi bölgede görevlendirileceği de söylenmiş oldu.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Muş Valiliğinin 50 şahsiyet korucu alımı duyurusuna müracaat yapmak isteyen adayların 10 Şubat tarihinden başlayarak 6 Mart tarihine kadar bağlı bulundukları İlçe Jandarma Komutanlıklarına bizzat başvuru etmeleri, alakalı dokümanlarını teslim etmeleri, formları doldurması gerekmektedir. İstikliler için ilan yapılmış olup istenen dokümanlar ve dokümanlara ait fotoğrafı bir bilgi verilmemiştir. Korucu olmak isteyenlerin İlçe Jandarma Komutanlığına giderek mevzu hakkında bilgi edinmesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here